Eleganckie wnętrze domu z industrialną nutą

Eleganckie wnętrze domu z industrialną nutą

Oto bardzo eleganckie i dobrze przemyślane wnętrza piętrowego domu w Osowie. W projekcie dominuje naturalne drewno oraz beton architektoniczny i wykończenia, dzięki którym we wnętrzach pojawia się industrialny powiew.

Projektowany dom zlokalizowany jest w oddalonej od centrum Szczecina dzielnicy Osów. Spokojna okolica i zielony krajobraz wokół sprawia, że miejsce to wydaje się być doskonałą lokalizacją do życia dla rodziny. Także wnętrza domu powinny być estetyczne i wygodne. Właśnie dlatego inwestorzy postanowili poprosić o pomoc w przygotowaniu projektu wnętrza Anna Thurow, właścicielki pracowni Anna Thurow Architektura Wnętrz. Oprócz przyjemnej estetyki, wykorzystującej ciepłe drewno, projektantka postanowiła dodać wnętrzom pazura, wprowadzając elementy stylu industrialnego.

Kluczowym elementem architektury obiektu jest umiejscowiona centralnie klatka schodowa, której wnętrze pomalowano na jednolitą, malinową barwę. To wokół niej zbudowana została aranżacja wnętrza domu. Parter o otwartym planie służyć ma jako strefa dzienna z salonem, jadalnią oraz kuchnią. Olbrzymie przeszklenia sprawiają, że wnętrza wypełnia światło, a zieleń krajobrazu stanowi niemal integralny element wystroju. Dominującym materiałem jest tutaj beton architektoniczny, którym wykończone zostały ściany. Dobrze koresponduje on z drewnianą posadzką, a także z ciekawą okładziną modułu klatki schodowej, imitującą karbowaną, pomalowaną na matową czerń blachę.

W głównej części strefy dziennej znajduje się przestrzeń relaksu, wyposażona w wygodny komplet wypoczynkowy. Rozbudowana, modułowa sofa ustawiona została w sąsiedztwie nowoczesnego kominka, którego bryła oddziela salon od jadalni. W tej drugiej znalazł się olbrzymi drewniany stół, pozwalający na wspólne biesiadowanie całej rodziny. Ponad stołem pojawiły się ciekawe w formie oprawy oświetleniowe, przypominające rury budowlane.

Industrialne wnętrze od  Anny Thurow

Industrialna kuchnia

Pomieszczenie kuchni zostało oddzielona od salonu i jadalni przy pomocy przeszklonych drzwi w czarnej ramie. W kuchni znajduje się obszerna zabudowa o drewnianych frontach, pozwalająca na wygodne przechowywanie produktów i sprzętów. Pod oknami poprowadzone zostały niskie szafki o grafitowych frontach oraz czarnym blacie. Z takich samych szafek zbudowana została obszerna wyspa kuchenna, dająca mnóstwo miejsca do przygotowywania posiłków. Ponad nią zawieszono nonszalancko oprawy oświetleniowe, dające punktowe światło ponad blatem roboczym. W pomieszczeniu pojawiają się także industrialne reflektory zamontowane na listwach.

Industrialne wnętrze od  Anny Thurow

Luksusowa łazienka

W sypialni domowników zaproponowana została ciemna kolorystyka, oparta na grze szarości i grafitu. Jednak pomieszczeniem, które zasługuje na szczególną uwagę, jest luksusowa łazienka, którą śmiało można określić mianem pokoju kąpielowego. Łazienkę wykończono naturalnym drewnem o imitacji ryflowania oraz imitującymi beton płytami. W centralnej części znajduje się industrialna szafka z umywalką ozdobiona okrągłą oprawą oświetleniową. W głębi pomieszczenia znajdziemy wolnostojącą, czarną wannę.

Zobacz galerię zdjęć wystroju wnętrza

Eleganckie wnętrze domu z industrialną nutą - metryczka projektu wnętrza

typ projektu: dom jednorodzinny
inwestor: prywatny
pracownia: Anna Thurow Architektura Wnętrz / annathurow.pl
projekt: 2019
lokalizacja: Osów, Szczecin

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!