include/layouts/default/content_default.php
Wszędzie kwiaty, nawet sztuczne

Wszędzie kwiaty, nawet sztuczne

Designerzy i dekoratorzy definitywnie likwidują granice między naszymi domami a naturą. Wiosną wnętrza, tak samo jak przyroda, mają się zazieleniać, rozkwitać i porastać bujną roślinnością. 

 

Wprowadzenie do wystroju roślin w doniczkach i wazonach oraz tkanin i obrazków z motywami roślinnymi to niezawodny sposób na spektakularną, a do tego szybką i niedrogą metamorfozę opatrzonego już wystroju. Co więcej, takie dekoracje pasują do różnych stylów aranżacyjnych, od rustykalnych po loftowe.


Kwiaty we wnętrzach
Kwiaty we wnętrzach

Jak dużo ma być roślin i jakie wybrać?

Im więcej, tym lepiej. A co do ich rodzaju, to każdy wygląda pięknie i dobrze odgrywa swą zdobniczą rolę. W ostatnim czasie dekoratorzy siegają po dzikie rośliny liściaste z dżungli rodem. I to niekoniecznie żywe. Ostatnio hitem są rośliny sztuczne. Nie każdy lubi sztuczne kwiaty w domu, ale ich zwolennicy podkreślają ich podstawową zaletę - sztuczne kwiaty nigdy nie więdną i nie trzeba o nie dbać, co dla osób zabieganych i zapracowanych jest wystarczającą rekomendacją. Obecnie w sklepach można kupić takie kwiaty, które nawet z bliska do złudzenia przypominają te prawdziwe. 

Kwiaty we wnętrzach
Kwiaty we wnętrzach

Gdzie je trzymać?

Gałązki roślin wkładamy oczywiście do wazonów. Ich formę dobiera się zazwyczaj do charakteru wnętrza. W nowoczesnych, z oszczędnymi meblami idealnie skomponują się szklane gąsiory i butle różnej wielkości. Do loftu natomiast znakomicie będą pasować żelazne wazony. Tym, którzy lubią łamać konwencje, proponujemy bardziej ozdobny ceramiczny wazon w stylu retro albo bogato dekorowaną barokową donicę z żywicy organicznej, wyglądającą jak nadgryziony zębem czasu kamień. Dla osób majacych problem z wyborem projektanci proponują miniszklarnię, która zapewni idealne warunki do hodowli roślin.


Gdzie je eksponować?

Każde miejsce jest dobre – parapety okien, stoły, stoliki, biurka i konsolki. Na nich świetnie będą się prezentować rośliny w wazonach i doniczkach średniej wielkości. Te bardziej okazałe najlepiej postawić na podłodze. Wypełnią puste miejsce i staną się dominującym elementem wystroju. Gdy już zapełniliśmy kwiatami każdy wolny skrawek na meblach i podłodze, pomyślmy o suficie. Do niego można zamontować wiszące wazy albo tzw. wieszaki.
Dodatkiem do wszechobecnych kwiatów mogą być poduszki, ryciny albo plansze z botanicznymi motywami. Wszystkie w różnych odcieniach zieleni zestawionej z bielą, która jest zalecana dla rozjaśnienia aranżacji.

kwiaty we wnętrzach
kwiaty we wnętrzach
kwiaty we wnętrzach

źródło: Dutch House

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Ewelina 2017-04-01 09:16:20

Nigdy nie miałam ręki do kwiatów, więc kupiłam w sklepie megascena.pl kilka sztucznych storczyków, żeby udekorować parapety. Nie raz goście myśleli, że są żywe, tak naturalnie wyglądają. No i wystarczy tylko zetrzeć z nich kurz.

fabianno 2020-04-14 14:12:46

Your website is very cool, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!