Beforme: dla przyszłych mam, w trosce o dziecko

Beforme: dla przyszłych mam, w trosce o dziecko

Beforme zaprojektowane zostało z myślą o kobiecie w ciąży i jej potrzebach, w szczególności potrzebie kontaktu z jej jeszcze nienarodzonym dzieckiem. Przełomowość Beforme polega na połączeniu dwóch funkcji w obrębie jednego urządzenia: przenośnego odtwarzacza muzyki i elektronicznego stetoskopu służącego do osłuchiwania rytmu bicia serca matki i płodu.Dzięki temu urządzeniu przyszła mama ma szansę na głębszy kontakt ze swoją jeszcze nienarodzoną pociechą.

Beforme pozwala na wykonanie analizy poprawności pracy serca matki i płodu, którą można przedstawić na ekranie w postaci wykresu, odtworzyć jako plik dźwiękowy, zarejestrować i przesłać na komputer lub inne urządzenia przez USB lub Blootooth. Poza rolą kontroli medycznej daje to t możliwość stworzenia „dziennika bicia serca” – bezcennej pamiątki z okresu ciąży.

Jego funkcja medyczna jest bardzo dyskretna: Beforme może być noszone jako ozdoba, a dzięki łatwości przełączania z funkcji stetoskopu na odtwarzacz muzyczny przyszła mama nie musi rezygnować z przyjemności. Urządzenie występuje w różnych wersjach kolorystycznych.

Projekt Beforme jest premierowym produktem Puffi Santel Intergalactico, koncepcja urządzenia opracowana przez Elżbietę Madej powstała we współpracy z Robertem Majkutem.

Projektanci o produkcie:

Koncepcja Beforme powstała z inspiracji smutną historią bliskiej mi osoby…

Niestety kobiety w ciąży w kontakcie ze swoim nienarodzonym dzieckiem skazane są na słuchanie głosu intuicji, lub z drugiej strony na pomiary „zimnej” aparatury medycznej. Chciałam stworzyć coś, co wzmocniłoby naturalny kontakt matki i dziecka, a było rzeczą przyjemną w obcowaniu, nieinwazyjną. Stąd pomysł na Beforme.

Usłyszałam kiedyś, że życie jest cudem. Pomyślałam: OK., zróbmy coś dla współczesnej kobiety, co pomoże ten cud chronić.

Elżbieta Madej (Puffi Santel Intergalactico)

Uczestniczenie tym projekcie było poruszającym doświadczeniem. Beforme to pomoc, troska i poczucie bezpieczeństwa. Miękki kształt urządzenia nawiązuje do stanu ciąży, zawierania się jednej formy w drugiej. Mam nadzieję, że Beforme da przyszłym matkom wiele radości w życiu - ich własnym i w tym, które się w nich rozwija.

Robert Majkut (Robert Majkut Design)

Projekt Beforeme otrzymał złoty medal w konkursie zorganizowanym w ramach Koreańskiej Międzynarodowej Wystawy Kobiecych Wynalazków – KIWIE 2012.

Oprócz złotego, przedstawiciele Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z Seulu. Przywieźli także medal srebrny – za filcowe torebki projektu Małgorzaty Kotlonek z firmy GOSHICO oraz brązowy, któym uhonorowano zestaw Mleko i Miód autorstwa Anny Łoskiewicz oraz Zofii Strumiłło-Sukiennik z Beza Projekt. 

  • torby Goshico – wykonywane głównie z filcu, zdobione oryginalnymi haftami inspirowanymi folkowymi ornamentami (projekt i realizacja: Małgorzata Kotlonek oraz Agnieszka Kotlonek-Wójcik – GOSHICO);

  • zestaw Mleko i Miód – zaprojektowany dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych z okazji polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Zestaw służy do przygotowania tradycyjnego napoju: mleka z miodem (projekt i realizacja: Anna Łoskiewicz oraz Zofia Strumiłło-Sukiennik – Beza Projekt).

Międzynarodowa Wystawa KIWIE organizowana jest co roku przez Stowarzyszenie Koreańskich Kobiet Wynalazczyń (KWIA), przy wsparciu Koreańskiego Urzędu Własności Intelektualnej (KIPO) oraz Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest pani Mi-Young Han, Prezes KWIA oraz Światowego Stowarzyszenie Kobiet Wynalazców i Przedsiębiorców (WWIEA), która od wielu lat działa na rzecz promocji i rozwoju kobiet-wynalazców. Wystawa KIWIE jest inspirującym i unikalnym w skali światowej przedsięwzięciem, mającym na celu zgromadzenie i zademonstrowanie szerokiej publiczności inicjatyw wynalazczych i wzorniczych będących dziełem kreatywności i inwencji kobiet. Na tegoroczną, piątą już edycję wystawy, zgłoszonych zostało 170 projektów wynalazczych oraz wzorniczych z Korei oraz ponad 130 z innych państw.

Tegoroczna wystawa odbywała się w dniach 3 – 6 maja w imponującym centrum biznesowo-wystawowym COEX (Convention and Exhibition Center), będącym częścią World Trade Center Seoul. Na ogromnej hali wystawienniczej swoje osiągnięcia prezentowały kobiety wynalazcy oraz przedsiębiorcy, a także instytucje z 26 krajów (w tym m.in. Korei Południowej, Chin, Rosji, Egiptu, Arabii Saudyjskiej, Iranu, Tajlandii, Filipin, Słowenii i in.) Łącznie zaprezentowano ponad 300 wynalazków i projektów, które walczyły o Grand Prix wystawy oraz nagrody regulaminowe w postaci złotych, srebrnych i brązowych medali przyznawanych przez niezależne jury. Dodatkowo wystawcy ubiegali się o nagrody specjalne, przyznawane przez przedstawicieli urzędów i instytucji krajowych oraz międzynarodowych związanych z wynalazczością oraz ochroną własności intelektualnej w poszczególnych państwach. Warunkiem udziału w konkursie była wcześniejsza rejestracja praw wyłącznych do danego projektu w stosownym krajowym urzędzie patentowym lub międzynarodowej instytucji zajmującej się udzielaniem praw wyłącznych.

Źródło: materiały prasowe

 

Komentarze

Ilość komentarzy: 3

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Furkan 2012-06-17 17:26:10

bigi sagt:Dreams are my reality *tre4llersing*Frag mich nicht warum, aber desies Lied geht mir bei der Betrachtung durch den Kopf.Ob rosa hypsch ist, darfcber kann man streiten vf6llig unstrittig meines Erachtens ist:hypsche Schawester ))Lieben Grudfbigi

felicjanoo 2020-04-14 13:23:29

Your website is very interesting, i have bookmarked it.

marcoo 2020-04-18 19:26:25

Your site is very interesting, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!