Mursk / Ładne w kolorze - ciąg dalszy

Mursk / Ładne w kolorze - ciąg dalszy

11 maja o godz. 14.00 oraz 12 maja o 9.00 odbędą się kolejne warsztaty w ramach programu 'Mursk/Ładne w kolorze', które przybliżą uczestników do ostatecznego wyboru koloru wsi.

Na poprzednich zajęciach uczestnicy warsztatów uczyli się podstaw fotografii. Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym fotografii cyfrowej, wyszli w plener z aparatami, śledząc mody kolorystyczne w okolicy. Podczas prezentacji zdjęć wspólnie z prowadzącymi stworzyli ranking kolorystyczny, który przybliżył ich o krok do ostatecznego wyboru koloru (kolorów) wsi.

W kolejnej odsłonie warsztatów uczestnicy podczas niecodziennej prezentacji mogli poznać ptaki i zwierzęta zamieszkujące ich najbliższe okolice oraz dowiedzieć się więcej na temat tradycji architektonicznych regionu. Wszystko to po to, żeby wspólnie zaprojektować i wykonać domek dla swojego domowego zwierzaka. Była to doskonała okazja do wypróbowania w przestrzeni wybranych do tej pory kolorów.

Za niecałe dwa tygodnie wspólne malowanie wsi w wybrany kolor.

Zapraszamy do śledzenia relacji z warsztatów na
http://www.mursk.pl/projekt-m-l/warsztaty/foto-wideo.html

O projekcie

Stowarzyszenie "Z Siedzibą w Warszawie" oraz Fundacja Ari Ari realizują szeroko zakrojone działania we wsiach: Mursk i Ładne. Podczas warsztatów z dziećmi oraz dorosłymi mieszkańcami wsi dokonają kolorystycznej analizy okolicy i wybiorą kolor wsi. Będzie to wynik wielu analiz – mody, tradycji kolorystycznych regionu, zdjęć satelitarnych, map, rocznych amplitud temperatur.

Rezultatem projektu będzie wspólne malowanie wsi na wybrany kolor (zestaw kolorystyczny). Akcja ta obejmie zarówno przestrzeń prywatną (każdy we własnym zakresie), jak i wspólną, w wyniku wspólnego projektu. We wsi powstaną 3 wiaty przystankowe, ławki, tablice, plac zabaw, kosze na śmieci - wszystko w kolorze wsi, w nowoczesnej konwencji architektonicznej nawiązującej do regionalnej stylistyki.

Więcej informacji

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!