Roztapianie

Roztapianie

W 2011 r. szwedzki projektant Johan Lindstén wybrał się w podróż do Japonii. Po pół roku musiał ją przerwać ze względu na trzęsienie ziemi u wybrzeży wyspy Honsiu i katastrofę elektrowni jądrowej Fukushima. Owocem tych doświadczeń jest kolekcja lamp „Melt down', których formy zainspirowane są procesem niszczenia.

Na serię 'Melt down' składają się wiszące lampy o sferycznie ukształtowanych, półprzeźroczystych kloszach z kolorowego szkła zawieszonych na zwykłych, kolorowych kablach.

Szklane kule wyglądają, jakby się topiły pod wpływem ciepła emitowanego przez umieszczone w nich żarówki – regularna powierzchnia klosza ulega deformacji i wybrzusza się tak, jakby żarówka miała za chwilę całkiem rozpuścić szklaną materię.

Kolekcja 'roztapiających się' lamp miała swoją oficjalną premierę w kwietniu 2012 r. na targach Salone Satellite odbywających się w ramach Salone del Mobile.

Fot: lindstenform.com

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Kaitlyn 2012-10-22 10:58:36

Jezu a co to Facebook na giełdę wszedł? Bo jakoś nie zauważyłem, żeby giełdowa panika wpłynęła na jego zswokyność ktf3ra rośnie i jest powyżej zakładanej chyba rok do roku. |

Sarkarratan 2012-11-15 21:09:30

DNF to taka dziwna gra. Gra ktf3rej nie można ocnieać jak normalnej produkcji, bo ona taką nie jest już od lat. Wydaje mi się, że każdy normalny recenzent powinien pominąć kwestie grafiki, bo ta gra od samego początku przejęcia jej przez ludzi od Borderlands była skazana na przestarzałą oprawę. Przecież wszyscy wiedzą, że nowy developer tylko skończył Duke'a, a nie pisał go od nowa. Gra dla fanf3w, tylko i wyłącznie.MGS Collection to taki trochę fail ze strony Konami. O ile MGS3D w moich oczach

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!