Festiwal Przestrzeni Miejskiej

Festiwal Przestrzeni Miejskiej

Od 11 do 14 maja 2012 r. Rzeszów zaprasza na Festiwal Przestrzeni Miejskiej – weekend pełen niezwykle ciekawych wydarzeń zarówno ze sfery urbanistyki, architektury, rewitalizacji i socjologii miasta, jak i rozrywki, kultury, sztuki i mody. Wspólnym mianownikiem wszystkich wydarzeń będzie ich naturalne miejsce w przestrzeni miasta.

Główną areną festiwalu będą tereny fabryki Zelmer w śródmieściu Rzeszowa (ul. Hoffmanowej). Zostaną one podzielone na kilka stref, w których odbywać się będą pokazy filmów, koncerty, wernisaże, warsztaty.

Już w piątek 11 maja rozpocznie się Texstyle, impreza autorstwa Elwiry Rutkowskiej, czyli tymczasowe butiki najciekawszych polskich projektantów.

Uczestnicy festiwalu będą też świadkami mappingu 3D oraz instalacji audio-video autorstwa Temporary Space Design oraz Nawera.

Wieczorem w sali koncertowej wystąpi zespół MUZYKOTERAPIA.
Sobota to start pełnej atrakcji „Zony Dzieciak” czyli strefy przeznaczonej dla najmłodszych.

oraz wernisaże i projekcje filmów. To również dzień koncertów gwiazd festiwalu, słynącego z rewelacyjnych występów zespołu SOFA oraz brytyjskiej grupy SMOOVE & TURRELL. Zarówno w piątek jak i w sobotę przed koncertami w strefie Empiku będą odbywać się spotkania z gwiazdami festiwalu.

Na ścianie głównej hali będzie powstawał mural, a w przestrzeni biurowej odbywać się będą warsztaty architektoniczne „Którędy do miasta?” z udziałem studentów, których zadaniem będzie zagospodarowanie w formie projektu wybranej przestrzeni w centrum miasta.

Równocześnie część Festiwalu Przestrzeni Miejskiej odbywać się będzie w Wojewódzkim Domu Kultury (ul. Okrzei), w którym będą miały miejsce wykłady zaproszonych ekspertów oraz ArchiFilmFest – festiwal filmów o architekturze.

Niedziela to odpoczynek od muzyki jednak nie koniec festiwalu. Na halach Zelmeru w najlepsze funkcjonować będzie strefa dla dzieci, Texstyle, warsztaty oraz projekcja filmu o architekturze Rzeszowa z okresu PRL-u.

Festiwal Przestrzeni Miejskiej zakończy się w poniedziałek w kinie Zorza projekcją filmu o niezwykłym artyście: Jean – Michel Basquiat: The Radiant Child.

Wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe jest darmowy.
Festiwal jest współorganizowany i współfinansowany przez Urząd Miasta Rzeszowa i Estradę Rzeszowską.

Więcej na: festiwalprzestrzeni.pl

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!