Falująca ściana

Falująca ściana

Design, prawa fizyki i nowoczesna technologia – z połączenia tych trzech elementów powstała szklana ściana Liquidkristal zaprojektowana przez Rossa Lovegrove dla czeskiej firmy Lasvit.

Liquidkristal jest rezultatem trwającej ponad rok współpracy między brytyjskim projektantem i czeskim producentem szkła. Do stworzenia transparentnych, szklanych paneli o pofałdowanej powierzchni naśladującej spotykane w naturze wzory, wykorzystane zostały najnowsze technologie projektowania i produkcji szkła. Dzięki temu powstały kryształowe panele pokryte krzywoliniowymi wzorami, które sprawiają wrażenie dynamicznych i zdolnych do zmiany swoich kształtów.

Liquidkristal może zastąpić proste, monotonne szklane struktury powierzchnią o niezwykle różnorodnej i bogatej, a przy tym spójnej formie. Innowacyjna szklana ściana ma wszechstronne zastosowanie – począwszy od pawilonów wznoszonych zarówno we wnętrzach hal, jak i na zewnątrz, przez ściany działowe w budynkach użyteczności publicznej, sklepach czy restauracjach, po dekoracyjne szyby w oknach.

Pracy nad projektem ściany towarzyszyły prowadzone przy użyciu narzędzi cyfrowych badania nad rozmieszczeniem i zagęszczenie wzorów spotykanych w naturze, budowa modeli matematycznych oraz symulacje zachowania szkła w procesie kontrolowanej termoindukcji. W ich efekcie powstał kod linii, który posłużył jako podstawa dla pokrywającego panele wzoru przypominającego powierzchnię wody.

Fot: Lovegrove Studio

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!