Stół wielofunkcyjny

Stół wielofunkcyjny

Wielofunkcyjny drewniany stół „Devil Amongst the Tailors” perełką wystawy Handmade na międzynarodowych targach designu w Mediolanie.

Po spektakularnym sukcesie ubiegłorocznej wystawy Handmade, wpływowy międzynarodowy magazyn Wallpaper* powrócił do Brioni Palazzo na targi designu Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie, aby zaprezentować projekty będące efektem współpracy najlepszych światowych projektantów i rzemieślników. Zostaną one przedstawione w letnim numerze Wallpaper* poświęconym wystawie Handmade.

Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) zostało zaproszone do współpracy z magazynem Wallpaper*, studiem aberrant architecture oraz firmą projektową Benchmark. Jej owocem było unikatowe połączenie najlepszych materiałów, innowacyjnego designu i rzemiosła. Amerykański jesion, orzech, klon i wiśnia to główne gatunki drewna, z których wykonano dwa stoły do pubu, nazwane „Devil Amongst The Tailors”. Stoły zostały zaprojektowane przez studio aberrant architecture i wykonane przez firmę Benchmark.

Łącząc koncepcję z przeszłości z analizą współczesnego stylu pracy, magazyn Wallpaper* poprosił słynące z odkrywczych, innowacyjnych projektów studio aberrant architecture o zaprojektowanie nowego stołu do pubu, który – oprócz pełnienia standardowej funkcji – będzie mógł też zapewnić nowoczesnemu mobilnemu pracownikowi możliwość zwiększenia produktywności, przyjazną atmosferę oraz stworzy okazję do spotkań z kolegami z pracy.

Stół ten pokazuje rosnące zapotrzebowanie na tymczasową przestrzeń biurową zlokalizowaną poza domem. Dla wielu osób biurowce są już przeżytkiem i coraz więcej mobilnych pracowników wędruje po Londynie w poszukiwaniu przyjaznych miejsc do pracy. Stół nazwano „Devil Amongst the Tailors” na cześć tradycyjnej angielskiej barowej gry, będącej odmianą stołowych kręgli. Łączy on w sobie luksusowy blat wykonany z amerykańskiego jesionu lub klonu, mosiężny podnóżek dający wytchnienie dla zmęczonych stóp, a także wiele innych funkcji. Pod drewnianą pokrywą kryje się przestrzeń przeznaczona do pracy, z przybornikami w kształcie kręgli, w których można ułożyć długopisy i spinacze, a także przymocowaną do blatu lampkę biurową.

Jeżeli mamy ochotę na lunch, spotkanie z klientem lub przerwę na papierosa, wystarczy zamknąć pokrywę, a praca i cały bałagan z nią związany nikną, w bezpiecznym miejscu poza zasięgiem wzroku. Jeżeli potrzebujemy odrobiny relaksu, umieszczamy wyjmowaną szufladę na blacie stołu, ustawiamy przyborniki w kształcie kręgli i zawieszamy mosiężną kulkę i łańcuszek na statywie lampki biurowej – czas na improwizowaną grę w kręgle stołowe, w Anglii znane również jako „Devil amongst the Tailors”.

Dzięki najlepszym angielskim rzemieślnikom i pięknym gatunkom odnawialnego amerykańskiego drewna liściastego, stoły zostały wykonane ręcznie przez firmę Benchmark przy użyciu tradycyjnych metod takich jak łączenie na wczepy płetwiaste oraz łączenie na czopy.

Prawdopodobnie najbardziej innowacyjnym aspektem tego projektu był fakt, że przy pomocy firmy Benchmark, AHEC udokumentował wszystkie elementy procesu tworzenia stołów i połączy je razem z danymi dotyczącymi oceny cyklu życia (LCA) zebranymi od przedstawicieli amerykańskiego przemysłu drzewnego, aby stworzyć pełny raport, obrazujący cykl życia produktu od źródła do finalnego rezultatu.

Stoły „Devil Amongst the Tailors” są przykładem nie tylko mądrze zaprojektowanych mebli, służących pracy i zabawie. Są one również efektem współdziałania, doskonałego rzemiosła i zrównoważonego wzornictwa. Stoły te są niewątpliwie główną atrakcją tegorocznej wystawy Handmade na targach designu w Mediolanie.

Fot: Angus Thomas, Wallpaper* Handmade

Gra Devil amongst the Tailors

„Devil amongst the Tailors” to najbardziej popularny rodzaj gry w barowe kręgle stołowe, w Anglii, znanej również jako Bar Skittles, Table Skittles lub Indoor Skittles. Ta oryginalna gra pojawiła się na początku XVIII wieku i została zminiaturyzowana, tak, aby nie był potrzebny tor – dziewięć kręgli stojących na kwadratowym stole zbija się za pomocą kuli, która kołysze się na statywie. W 1783 roku miłośnicy teatru i krawcy (ang. tailors) protestowali pod londyńskim teatrem Theatre Royal Haymarket przeciw sztuce, którą krawcy uznali za obraźliwą. Do stłumienia zamieszek wezwano żołnierzy, którzy zrobili to z takim zaangażowaniem, że ich metodę w lokalnej prasie porównano do kuli zbijającej kręgle. Po tym wydarzeniu kręgle stołowe często nazywano mianem „Devil amongst the tailors” (w wolnym tłumaczeniu „diabeł pośród krawców”).

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!