RZUT Poziomy/03/ – Rozmowy o projektowaniu graficznym

RZUT Poziomy/03/ – Rozmowy o projektowaniu graficznym

RZUT Poziomy – rozmowy o projektowaniu

RZUT Poziomy/03/ – Ortografika, Polkadot, Red Mellon Studio, Grafixpol -

Na oko. Rozmowy o projektowaniu graficznym.

Centrum Architektury i Wzornictwa w Łodzi oraz klubokawiarnia Owoce i Warzywa zapraszają na rzeczową i wartką dyskusję o projektowaniu. Spotkanie jest częścią cyklu o nazwie RZUT Poziomy, w ramach którego rozważane są zależności między architekturą, designem a strategią budowania marki.

Trzeci wykład pod hasłem Na oko. Rozmowy o projektowaniu graficznym odbędzie się 26 kwietnia o godz. 18.30 w łódzkiej klubokawiarni Owoce i Warzywa i poświęcony będzie grafice użytkowej ze szczególnym uwzględnieniem łódzkiego rynku projektowego. Do udziału w rozmowie o specyfice branży organizatorzy zaprosili lokalne pracownie: Ortografika, Polkadot, Red Melon Studio oraz Grafixpol.

Przegląd realizacji twórców będzie okazją do określenia kierunku, w jakim zmierza sektor projektowy oraz konfrontacji z możliwościami jakie daje projektantom Łódź. Ze względu na profil działalności CAiW nie zabraknie także kwestii poświęconych zastosowaniu dziedzin projektowych w procesie wzmacniania i budowania tożsamości marki. W tym kontekście organizatorzy zamierzają poświęcić więcej miejsca potencjałowi grafiki użytkowej jako efektywnego narzędzia w procesie kreowania marki miejsca oraz identyfikacji wizualnej Łodzi.

Ideą RZUTU Poziomego jest omówienie i analiza konkretnych zagadnień z dziedziny wzornictwa, architektury i brandingu poprzez pryzmat doświadczeń zaproszonych gości. Formuła cyklicznych, otwartych spotkań pozwoli łódzkiej publiczności na częstszy kontakt z dziedzinami projektowymi. Dyskusję z zaproszonymi gośćmi poprowadzi Igor Gałązkiewicz.

Wszystkie zaproszone do udziału RZUCIE Poziomym biura łączy wszechstronność w podejściu do projektów – od identyfikacji wizualnej, webdesign’u aż po szeroko rozumianą grafikę użytkową. Jednocześnie każde z nich wypracowało własną formę rozpoznawalności. Studio graficzne Ortografika w składzie: Marcin Dąbrowski, Bartosz Urbańczyk, Joanna Namyślak i Magdalena Lauk z charakterystyczną dla siebie swobodą tworzy projekty zarówno dla marek korporacyjnych ( m.in. Wedlel, Cyfra+), jak i dla lokalnych reprezentantów kultury (m.in. Regionalny Kongres Kultury, Fotofestiwal, Owoce i Warzywa). Red Melon Studio to doświadczony zespół młodych ludzi: Katarzyny Ambroziak-Jabłońskiej, Rafała Goca i Maćka Pospiecha, którzy na swoim koncie mają realizacje m.in. dla Akademii Muzycznej, Filharmonii Łódzkiej, firmy ZING, Urzędu Marszałkowskiego czy Ambasady Polskiej w Norwegii. Natomiast duet Aleksandra Woźniak i Hanna Niemierowicz z POLKADOT świetnie czuje się we współpracy z instytucjami kultury m.in. z Teatrem im. Stefana Jaracza, Muzeum Sztuki czy CSW Zamek Ujazdowski. Podobnie jak designerski tandem Grafixpol, który tworzą Kasia Worpus-Wrońska i Jan Worpus-Budziejewski, może poszczycić się wieloma realizacjami z tego zakresu. Jednocześnie każda z pracowni zachowuje elastyczny balans pomiędzy zamówieniami komercyjnymi.

www.grafixpol.com www.ortografika.eu www.redmelonstudio.pl www.polkadot.com.pl

Spotkania w ramach cyklu RZUT Poziomy odbywają się naprzemiennie w CAiW oraz klubokawiarni Owoce i Warzywa. 

O identyfikację projektu zadba Marcin Dąbrowski ze studia Ortografika.

/RZUT Poziomy/03/ Na oko. Rozmowy o projektowaniu graficznym – Ortografika, Polkadot, Red Mellon Studio, Grafixpol/,

26.04.2012, godz. 18.30, klubokawiarnia Owoce i Warzywa, ul. Traugutta 9, Łódź/

Wortal sztuka-wnetrza.pl jest patronem cyklu.

Po garść świeżych informacji o projekcie zapraszamy na strony: www.facebook.com/RZUTpoziomy

www.designcentre.pl

www.owoceiwarzywa.com

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!