Komfortowo pod prysznicem

Komfortowo pod prysznicem

Bateria natryskowa stanowi centralny punkt kabiny prysznicowej i wpływa w dużej mierze na jej funkcjonalność. Wybierając armaturę powinniśmy się kierować przede wszystkim indywidualnymi potrzebami i zmysłem estetycznym, ale warto wziąć pod uwagę takie kwestie jak: wielkość kabiny, wygoda regulacji temperatury i oszczędność wody.

Baterie prysznicowe dostępne są w komplecie z zestawami natryskowymi lub oddzielnie, a wtedy możemy dobrać do nich wielofunkcyjne słuchawki czy deszczownie. Każda z tych opcji odpowiada na inne wymagania użytkowników, jednak nie przesądza jeszcze o komforcie kąpieli. Istotne znaczenie ma także odpowiednia armatura. Przy jej zakupie należy wziąć pod uwagę rozmiary kabiny prysznicowej, aby bateria była do niej proporcjonalna. Zbyt duży model zdominuje wnętrze i uniemożliwi swobodne korzystanie z prysznica. O funkcjonalności armatury natryskowej decyduje też sposób regulacji strumienia i temperatury wody. Na rynku dostępne są modele jednouchwytowe, dwuuchwytowe i baterie termostatyczne. Bardzo ważne są także walory estetyczne armatury natryskowej, stanowi ona przecież najważniejszy element wyposażenia kabiny, na którym skupiamy wzrok. Funkcjonalne modele o oryginalnym wzornictwie znajdziemy w ofercie Grupy Armatura.

Bateria natryskowa Malachit – zabawa asymetrią

Bateria prysznicowa Malachit z natryskiem ręcznym to tegoroczna nowość w asortymencie Grupy Armatura. Wyróżnia się ona nowoczesnym i zdecydowanym designem. Model ma formę walca, który zakończony jest prostym, a zarazem efektownym uchwytem. Po przeciwnej stronie znajduje się natomiast rączka natryskowa, która zamocowana jest bezpośrednio przy armaturze. Bateria natryskowa Malachit to propozycja dla zwolenników odważnych i nieszablonowych aranżacji.

Bateria natryskowa Malachit – cena ok. 491 zł brutto

Bateria natryskowa Salit – cena ok. 180 zł brutto

Bateria natryskowa Korund – cena ok. 477 zł brutto

Bateria natryskowa termostatyczna Exclusive – cena ok. 900 zł brutto

Żródło:Grupa Armatura

Salit – do małych wnętrz

Bateria natryskowa Salit, wprowadzona w tym roku do asortymentu Grupy Armatura, charakteryzuje się subtelnym wzornictwem i niewielkimi rozmiarami. Sprawdzi się ona w małych kabinach prysznicowych stanowiąc ich eleganckie i gustowne dopełnienie. Armatura z tej kolekcji wyróżnia się opływowymi kształtami i specjalną chromowaną powłoką, która dodaje jej blasku. Eleganckie wzornictwo baterii będzie współgrać z łazienkami o klasycznym wystroju.

Korund – oszczędność formy i wody

Bateria natryskowa Korund łączy w sobie najnowsze trendy designerskie i funkcjonalność. Asymetrycznie umieszczony uchwyt oraz połączenie prostych linii z delikatnymi łukami nadają jej oryginalności. Bateria jednouchwytowa Korund umożliwia szybkie ustawienie strumienia i temperatury wody, co wpływa nie tylko na komfort kąpieli, ale także na zdecydowaną oszczędność wody.

Baterie termostatyczne Exclusive – wygoda i bezpieczeństwo

Baterie termostatyczne mają wbudowany termostat, który reguluje i utrzymuje temperaturę wypływającej wody. W sytuacji, nagłego odcięcia dopływu zimnej wody armatura automatycznie ogranicza wypływ wody gorącej, zapobiegając ewentualnym poparzeniom. Baterie natryskowe Exclusive posiadają dwa pokrętła – jedno służy do ustawienia mocy strumienia, a drugie jest regulatorem temperatury z zaznaczoną skalą stopni Celsjusza. Ponadto bezpieczeństwo gwarantuje przycisk przeciwpoparzeniowy, który uniemożliwia przypadkowe przesunięcia kurka oraz blokuje wypływ wody o temperaturze większej niż 38°C. Dzięki bateriom termostatycznym możemy „na stałe” ustawić odpowiednią temperaturę wody, co jest szczególnie ważne jeśli z prysznica korzystają osoby starsze lub dzieci.

Źródło:Grupa Armatura

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!