Stołek z pętelek

Stołek z pętelek

Rattanowe meble od lat cieszą się niezmienną popularnością, zwłaszcza wśród amatorów wnętrz utrzymanych w wiejskim, romantycznym stylu. Wiktoria Szawiel postanowiła wyjść poza tę konwencję i wykorzystać rattan do produkcji mebli o nowatorskich, współczesnych formach.

Jak wyjaśnia projektantka, rattan jest popularnym materiałem kojarzonym z wyplatanymi koszami i meblami. Sam wybór tworzywa nie jest więc zaskoczeniem. Tym, co wyróżnia rattanowe taborety Wiktorii Szawiel jest sposób jego użycia, w efekcie którego powstały zaskakujące meble w niczym nie przypominające tych wykonanych tradycyjną techniką.

Część stołka, która jest zrobiona z wygiętych w pałąki ratanowych patyków, waży mniej niż 1 kg. I choć każda z tworzących siedzisko pętelek jest bardzo delikatna, w dużej ilości i zamocowane do solidnej, drewnianej podstawy, tworzą wytrzymały i wygodny, a przy tym ciekawy stołek.

Fot. contemporist

 • Wnętrze jak joga

  Wnętrze jak joga

  Zapracowany i przemęczony Polak chętnie odpocznie w łagodnie i funkcjonalnie...

  czytaj
 • Na zawiasach

  Na zawiasach

  Ile możliwości daje dziewięć drewnianych kostek? Zaprojektowany przez koreańskiego designera...

  czytaj
 • Kraty na książki

  Kraty na książki

  Wydawać by się mogło, że półki są niezbędnym elementem regału....

  czytaj
 • Z jak Zaha

  Z jak Zaha

  W świecie designu nazwisko Zahy Hadid kojarzy się się nieodłącznie...

  czytaj

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Suad 2012-06-17 17:34:03

Łf3żko z pojemnikiem to super srwpaa najlepiej takie, gdzie stelaże otwierają się do gf3ry na siłownikach pneumatycznych Wszystkie szuflady są niepraktyczne zawsze potrzeba dużo miejsca obok łf3żka a nad łf3żkiem (tam gdzie otwierają się stelaże) przecież zawsze jest miejsce chyba, że mamy łf3żko z niskim baldachimem

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!