Mutacje

Mutacje

Meble, które wyglądają, jakby powstały w wyniku naturalnego procesu namnażania lub mutacji żywych komórek to eksperyment belgijskiego projektanta, Maartena De Ceulaera.

Kolekcję Mutation tworzą sofy, fotele i krzesła, dla których formy inspiracją były procesy zachodzące w przyrodzie: podziały komórek, gwałtowny wzrost wirusów i bakterii oraz reakcje chemiczne lub nuklearne. Jednocześnie, mimo swojej eksperymentalnej struktury, meble te mają tradycyjne formy i z powodzeniem mogą pełnić swoje utylitarne funkcje.

Seria 'mutujących' mebli jest wynikiem eksperymentu Maartena De Ceulaera na polu projektowania mebli tapicerowanych. Na przykład wchodząca w skład kolekcji sofa nawiązuje do słynnej, ikonicznej sofy w stylu Chesterfielda z głęboko osadzonymi guzikami, ale jest jej współczesną, rzeźbiarską interpretacją – zarówno pod względem formy, jak i technologii produkcji.

Zamiast tradycyjnych gąbek lub poduch obitych tkaniną lub skórą, projektant posłużył się wyciętymi z pianki, różnej wielkości kulami, które zostały połączone w większe struktury. Te zaś zostały następnie pokryte warstwą wytrzymałej gumy albo tworzywem przypominającym w dotyku aksamit. Ponieważ każdy wzór jest wynikiem przypadku, nie ma możliwości powtórzenia go i każdy mebel z 'mutującej' kolekcji jest unikatowy.

Fot: Nico Neefs

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!