Nowa podłoga na wiosnę

Nowa podłoga na wiosnę

Gdy planujemy remont, rzadko myślimy o wymianie podłogi. Tymczasem to podłoga w ogromnym stopniu decyduje o charakterze wnętrza. Na jakie wzory warto więc postawić w tym roku? Wszystko zależy od Ciebie, wystarczy tylko się odważyć. Mamy przecież wiosnę – czas porządków i zmian.

Różne oblicza szarości

Szarość na wiosnę? Dlaczego nie! Szary jest jednym z najmodniejszych kolorów w tym sezonie. Wbrew utartym przekonaniom, wcale nie musi kojarzyć się z nudą i melancholią. Wręcz przeciwnie, w zależności od wybranego dekoru i charakteru innych elementów wystroju wnętrza, podłogi w odcieniach szarości świetnie sprawdzą się w aranżacjach wykonanych według wszystkich aktualnych trendów.

Subtelne wzory utrzymane w tonacji jasnoszarego brązu, takie jak Dąb Cotton Biały, zostały przygotowane z myślą o zwolennikach ponadczasowej elegancji. Podłoga wykonana z tego rodzaju drewna pozwoli stworzyć wnętrza pełne spokoju i harmonii, które będą sprzyjać zarówno wypoczynkowi, jak i pracy umysłowej.

Podłogi w odcieniach szarości to podstawa aranżacji wielu wnętrz w stylu vintage, który jest jednym z najmodniejszych tegorocznych trendów. Drewno z efektem patyny albo postarzane przywodzi na myśl wakacje spędzone w wiejskiej posiadłości. Nie musi to jednak oznaczać rezygnacji z twórczego dialogu tradycji z nowoczesnością. Podłoga dająca efekt 'wiejskości' w zestawieniu z nowoczesnymi dodatkami pozwoli stworzyć niebanalne, zapadające w pamięci aranżacje.

Szare podłogi doskonale harmonizują z meblami i dekoracjami w nasyconych, a nawet jaskrawych barwach. Taki styl, nawiązujący do współczesnej architektury i grafiki, będzie z pewnością odpowiedni dla miłośników nowoczesnych aranżacji wnętrz, którzy nie boją się eksperymentować z kształtami i kolorami. Odzwierciedla on dynamikę życia w wielkim mieście, którą w coraz większym stopniu wyznacza obecność nowoczesnych technologii, nie tylko w pracy, lecz także w czasie wolnym.

Brązy – inne oblicze vintage

Wciąż modne są także ciemne, naturalne brązy. Ciepła kolorystyka podłogi i ścian doskonale pasuje do pomieszczeń urządzonych unikatowymi, starymi meblami i przedmiotami z duszą znalezionymi na targach staroci. To dobry wybór dla miłośników tradycji ceniących pełną spokoju atmosferę rodzinnego domu. Stonowana kolorystyka podłogi nie oznacza jednak monotonii w aranżacji całego pomieszczenia. Podłogę ożywią odpowiednio dobrane dodatki w nasyconych kolorach, np. czerwieni.

 Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

marcoo 2020-04-16 04:50:08

Your site is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!