E-konferencja: Re:use. Renowacje i adaptacje w architekturze. II edycja.

E-konferencja: Re:use. Renowacje i adaptacje w architekturze. II edycja.

Wskaźnik śladu węglowego stosuje się do wyliczenia poziomu ekologiczności inwestycji budowlanej. Najlepszym sposobem na jego obniżenie jest powstrzymanie się od konsumpcji i wykorzystywanie rzeczy używanych. Re:use jest więc najwyższą formą afirmacji zrównoważonego rozwoju. Zapraszamy na drugą edycję e-konferencji Re:use. Renowacje i adaptacje w architekturze, podczas której przyjrzymy się temu zagadnieniu z punktu widzenia projektantów oraz poznamy wybrane technologie służące do praktycznej realizacji idei recyklingu w architekturze. Widzimy się 27 października 2022 o godz. 9:00. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy zarejestrować się.

qkyxVe9yyWQnzyzCz0HXO8OVwbUUU3LzDqswqLAt4ttFM8zyYv3QUODIItZc_partnerzypng.png

 

 

iDewRWbv5WLhlNUNqQIKmYIvSukuRm1d39ZYtSctowtghhaGGqWVYIfjLZqw_programpng.png

kvrydxlfp9Zw9sp1pcPANDiRJ6b9GbxNg9xGnQ3lIoK5NeVWanPUX9gUSwda_grochowskijpg.jpg

Miasta przyszłości w zabytkowych fabrykach- Królewska Papiernia w Konstancinie-Jeziornie oraz Elektrociepłownia Szombierki w Bytomiu

Jak połączyć szacunek do przeszłości i troskę o przyszłość miast? Piotr Grochowski opowie o dwóch nowych inwestycjach Grupy Arche w Konstancinie i Bytomiu.

Prowadzący: Piotr Grochowski
Architekt, urbanista. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Główny projektant Grupy Arche, współzałożyciel less is core.

Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu hoteli i budynków mieszkalnych, w szczególności w rewitalizacji obiektów zabytkowych. Autor przebudowy Dworu Uphagena w Gdańsku i współautor projektu rewitalizacji Cukrowni Żnin. Indywidualnie i zespołowo laureat nagród w dziedzinie architektury i przestrzeni miejskich, m.in. Nagrody Roku SARP 2021 za projekt Cukrownia Żnin oraz European Property Awards za projekt Łochów Folwark. Nominowany do nagrody EU Mies Award 2022. Obecnie wraz z zespołem rozwija swoją pasję, projektując rewitalizację dawnej bazy lotniczej Luftwaffe w Mielnie oraz adaptację klasztoru franciszkanów we Wrocławiu.

 

1lSLqjk4DfXqjLEVvMw1m72Jp4C6YseUczDZFDiA79RtkevjPUaLie1tjEC9_370studiojpg.jpg

Re-use i mixed use – mariaż idealny. Jak wlać nowe życie w zdegradowane obiekty

Jak przywracać do życia zabytek i nadać mu zupełnie nową funkcję przy poszanowaniu historycznej tkanki, czyli jak z kopciuszka zrobić księżniczkę.

Prowadząca: Anna Śliwka, Katarzyna Westrych-Pavy i Michał Miszkurka, 370studio

Anna Śliwka, Katarzyna Westrych-Pavy, Michał Miszkurka tworzą 370studio – wiodącą pracownię kreatywną specjalizującą się w kompleksowych i unikalnych projektach sektora hospitality (restauracje, bary, food halle, kluby, hotele, SPA) w Polsce i zagranicą. W swoich projektach przywiązują dużą wagę do guest experience i autorskich detali, dzięki czemu wnętrza wychodzące spod ręki 370studio zapadają w pamięć i budzą emocje. Laureaci prestiżowych nagród, uczestnicy debat związanych z biznesem gastronomicznym, autorzy licznych publikacji branżowych. Więcej na www.370studio.com.

 

k53y0CxSJwyhToNTpkDgPuAtfTKKaV7MDCiSOXsmuhnSSAJzaNN1VS3I2ELD_dobrowolskijpg.jpg

Izolacje z Keramzytu w remontowanych budynkach

Leca® KERAMZYT to lekkie ceramiczne kruszywo coraz częściej stosowane przy remontach budynków. Keramzyt bardzo dobrze sprawdza się jako zamiennik za materiały izolacyjne i wypełniające stosowane pierwotnie. Może być stosowane do izolacji termicznych, drenaży, wypełnień stropów i we wielu innych elementach w budynku. Szczególnie dobrze sprawdza się jak izolacja akustyczna przy remontach starych stropów drewnianych, ceglanych, odcinkowych, Kleina i innych.

Leca Polska sp. z o.o. producent keramzytu od wielu lat pomaga w przyjęciu optymalnych rozwiązań w tym zakresie. Prowadzimy również badania techniczne skuteczności tych rozwiązań w wynikami tych badań chętnie się podzielimy.

Prowadzący: mgr inż. Andrzej Dobrowolski

Od ponad 35 lat pracuje w budownictwie. Większość czasu przepracował jako kierownik budowy. Od kilku lat po ukończeniu dodatkowych studiów zajął się również problemami akustyki budowlanej. Aktualnie pomaga w doradztwie technicznym Leca Polska sp. z o.o. firmie produkującej keramzyt.

 

ZeMfw8d7vbbnLYa1GC2f0mI2LHWSQHloAYibhjh492Jdxv5hu2vRm2DHDgfy_przerwajpg.jpg

 

lwImPJ3VieCWJbjg5NdQwo4aoGm8bKqm5yhi76b5VHKfhrjPfl4CODVFLOMx_nokejpg.jpg

Old&New

Prowadzący: Karol Pasternak, Piotr Maciaszek

W NOKE Architects dążymy do kreowania świata wyjątkowego i niepowtarzalnego. To marzenie staje się rzeczywistością dzięki łączeniu umiejętności i wizji architektów z potrzebami klientów. Wierzymy w siłę współpracy. Dogłębnie analizujemy znaczenie i formę każdej kreowanej przestrzeni. Tworzymy zasady i idee dostosowane do potrzeb Inwestorów, bo ich zadowolenie to dla nas największa wartość. Pasjonujemy się projektowaniem i tworzeniem wyjątkowych miejsc i przedmiotów. Każdy projekt jest dla nas nowym wyzwaniem twórczym, do którego podchodzimy indywidualnie. Nasze umiejętności i doświadczenie pozwala mierzyć się z zadaniami o różnej skali i o różnym charakterze, od domów i ogrodów, wnętrz, detali po hotele, biura czy spa.

 


NifaGAGk8cQGSlrZtmYhd8FeznNljSi0F7YlIqTpXRlqW4sO1Yk4ZZBIsjzg_giljpg.jpg

XIX wiek w XXI wieku. Utrzymanie tożsamości industrialnej Warszawy w formowaniu nowoczesnych centrów miejskich.

Zachowywanie zacierającego się charakteru industrialnej warszawskiej Pragi jako zagadnienie konserwatorskie w trakcie projektowania i budowy wielkoprzestrzennej architektury współczesnej. Projektowanie konserwatorskie czy współczesność w zabytkowym kontekście.

Omówienie zagadnień na przykładzie Centrum Praskiego Koneser powstałego na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser” i Drucianka Campus na terenie dawnej Warszawskiej Fabryki Drutu, Sztyftu i Gwoździ.

Prowadzący: Maciej Gil ukończył studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej, uzyskując dyplom magistra inżyniera architekta oraz dyplom II stopnia Royal Institute of British Architects w 2008 roku. W 2018 ukończył Studia Podyplomowe z Zakresu Badań i Analiz Architektury Historycznej na tej samej uczelni. Pracę w zawodzie rozpoczął w 2009 w pracowni Juvenes-Projekt. Współtworzył m. in. projekty koncepcyjne, budowlane i wykonawcze wszystkich zabytkowych obiektów byłej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser oraz projekt Zagospodarowania obszaru dawnej zajezdni tramwajowej na Dolnym Mieście w Gdańsku. Brał udział w badaniach architektonicznych szeregu obiektów, m. in. najstarszych struktur Zamku Królewskiego na Wawelu. Poza architekturą zajmuje się rzeźbiarstwem.

 

UYbDHriK3Z22LxkRij5y50PJCVwBDSIECHo3jwnDfyXNCBdliG45Ph0VdYcW_zakonczeniejpg.jpg

Po każdym wykładzie przewidziany jest czas na pytania i odpowiedzi.

 

iKVl290UNBTDGfZYDYPK3YE6tsLk3l1R1JcVcNosOHWgwVmz8ZoqkROsnMhp_logo-idee-prop-2jpg.jpg

Idee i technologie w architekturze to cykl spotkań cyfrowych, których zadaniem jest dyskusja nad najważniejszymi ideowymi, materiałowymi oraz technologicznymi trendami we współczesnej architekturze. Składają się z prezentacji  poświęconych teoretycznym konceptom projektowym oraz wykładów dotyczących towarzyszącym im technologiom rynkowym. 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!