Szklarz – kiedy będziesz potrzebować tego fachowca? Odpowiadamy

Szklarz – kiedy będziesz potrzebować tego fachowca? Odpowiadamy

Szkło towarzyszy nam praktycznie na każdym kroku. Znajdziemy je nie tylko w smartfonach, ale i w samochodach, mieszkaniach, domach, czy budynkach użyteczności publicznej. Jest to jednak tworzywo, które jest dość wrażliwe i podatne na uszkodzenia mechaniczne. Co robić, gdy na szybie pojawi się przysłowiowy „pajączek”?

Czym zajmuje się szklarz i na czym polega jego praca?

Jest to fachowiec, który odpowiada za utrzymanie szklanych elementów w idealnym stanie technicznym. Może też podjąć się ich naprawy, gdyby doszło do uszkodzenia szyby czy lustra. W przeciwieństwie np. do elektryka nie jest to zawód regulowany. Nie trzeba ukończyć żadnego konkretnego kierunku, by móc świadczyć takie usługi.

Wystarczy czujne przyuczenie do zawodu pod okiem rzemieślnika. Najważniejsza jet gruntowna wiedza oraz doświadczenie, jakie taki fachowiec nabywa w toku swojej pracy — właśnie takich, solidnie przeszkolonych szklarzy w Warszawie znajdziemy w ALEO.com.

Najpopularniejsze usługi szklarskie — co warto wiedzieć?

Zakres kompetencji takiego fachowca jest bardzo duży. Oczywiście, fundamentalną umiejętnością, jest wymiana i montaż szyb. Profesjonalista poradzi sobie nie tylko z szybami okiennymi, ale i samochodowymi. Bez trudu zamontuje też akcesoria zdobione, które okalają np. barierki w galeriach handlowych.

Szklarz samochodowy nie tylko wymieni szybę, ale może też ją zregenerować. W niektórych sytuacjach polskie prawodawstwo pozwala na takie sytuacje. Można naprawiać np. pęknięcia wzdłużne i punktowe. Nie mogą one jednak znajdować się w odległości mniejszej niż 10 cm od krawędzi szyby.

Profesjonalny szklarz w naszej okolicy może też pomóc w:
•  przygotowaniu lustra na wymiar,
•  wyprodukowaniu (lub przycięciu) szklanych paneli ściennych,
•  stworzeniu szklanych produktów (funkcjonalnych lub ozdobnych) na wymiar.

Z biegiem czasu, kiedy aranżacja łazienek coraz częściej zaczęła spotykać się z takimi akcesoriami, jak taśmy LED, coraz więcej specjalistów wprowadziło do swojej oferty także i takie produkty. Trzeba jednak liczyć się z tym, że koszt zaprojektowanego od zera, stworzonego tylko dla nas, produktu, może być nieco wyższy, niż np. kwota, jaką wydalibyśmy na lustro dostępne w popularnej sieci sklepów.

Co jeszcze musisz wiedzieć o zawodzie szklarza?

Jego uśrednione zarobki (netto) w 2022 roku, są zbliżone do 3300 PLN. Najlepsi w swoim fachu mogą jednak liczyć na wyższy dochód na rękę: nawet 3800 zł. Sporo zależy też od tego, w jakim mieście działa taki specjalista. W dużych ośrodkach, jak Aglomeracja Śląska, Poznań, czy Warszawa, zarobki są nieco wyższe.

Jakie dane będą potrzebne do złożenia zamówienia u szklarza?

Bez względu na to, czy interesują nas produkty designerskie, tworzone na zamówienie, czy naprawa pękniętej szyby w samochodzie, kluczową rolę odgrywają wymiary. Specjalista musi dysponować możliwie jak najszerszą wiedzą — tylko w ten sposób będzie w stanie wycenić usługę.

Jeśli chcemy skorzystać z usług szklarza na potrzeby aranżacji apartamentu, gdzie kluczową rolę odgrywa czas oraz współpraca wielu różnych specjalistów, trzeba też jasno sprecyzować swoje oczekiwania co do daty realizacji zamówienia.

Bez przygotowanej kabiny prysznicowej czy stylizowanego lustra, swoich prac nie rozpoczną inni fachowcy, od elektryków, po glazurników. Poszukujmy więc szklarzy, którzy mogą zaoferować nie tylko atrakcyjną cenę, ale są też terminowi i „dowożą” zlecenia w wyznaczonym przedziale czasowym.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!