Katowickie mieszkanie w klimacie lat 60. XX wieku – prezentacja online i wywiad

Katowickie mieszkanie w klimacie lat 60. XX wieku – prezentacja online i wywiad

Mieszkanie zaprojektowane przez architektów ze studia bro.Kat znajduje się w katowickiej dzielnicy Koszutka, gdzie dominują bloki z lat 60. XX wieku. Projektanci dołożyli wszelki starań, aby zaakceptować stare budownictwo poprzez wydobycie surowych materiałów konstrukcyjnych, odkucie tynków czy odnowienie oryginalnej, drewnianej podłogi, tworząc funkcjonalne, pełne światła wnętrze. Zapraszamy na prezentację zwycięskiego projektu w głosowaniu jury w kategorii wnętrza prywatne w ramach cyklu Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL. Porozmawiamy również z autorką projektu Romą Skuzą o zwycięskiej realizacji, innych ciekawych wnętrzach zaprojektowanych przez pracownię i planach na przyszłość.
Widzimy się 14 września 2022 o godz. 11:00. Zapisz się już teraz.

Katowickie mieszkanie w klimacie lat 60. XX wieku – prezentacja online i wywiad

We wnętrzu mieszkania w Katowicach nie brakuje nawiązań do lat 50. i 60. XX wieku. Dlatego architekci zachowali takie elementy jak parkiet, beton, czy żeliwne grzejniki. Aby optycznie powiększyć mieszkanie projektanci wyburzyli ścianę i połączyli salon z kuchnią a zamiast ściany między sypialnią a salonem jest teraz miętowa kotara. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym jest również połączenie nowoczesnych mebli z antykami, których właścicielka mieszkania jest wielką fanką.

Komplet mebli antycznych, których użyliśmy we wnętrzu, znaleziono i uratowano przed zniszczeniem. Odrestaurowane dwie szafy i szafki nocne pasowały idealnie do założeń projektowych. Łóżko od kompletu rozebrano na części i wykorzystano do zrobienia innych mebli. W związku z tym z zagłówków mógł powstać nowy stół, a boki łóżka to dwie wiszące półki w kuchni. Z pozostałych elementów stworzyliśmy ławę, na której ustawiliśmy kwiaty doniczkowe tworzące „ścianę” zieleni.” – tłumacza architekci.

To wnętrze jest jednocześnie kontrastowe i harmonijne. Antyczne, ciepłe drewno bardzo ciekawie łączy się z czarnymi, nowoczesnymi meblami. W mieszkaniu znalazła się również nietypowa zabudowa kuchenna z blatem ze stali nierdzewnej. Kolejne czarne elementy w tej przestrzeni to listwy przypodłogowe, parapety czy nogi od stołów. Natomiast elegancji mieszkaniu dodają zloty kolor na lampach oraz na grzejnikach.

Więcej o tym ciekawym wnętrzu dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.


Prezentację poprowadzi Roma Skuza, studia bro.Kat

Roma Skuza

Współzałożycielka pracowni bro.Kat. Już w trakcie studiów na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej rozpoczęła przygodę z projektowaniem wnętrz, którą od 10 lat kontynuuje. W pracowni po wdrożeniu zmian i usprawnień odpowiada głównie za działania w zakresie architektury. Ma ogromne doświadczenie w projektowaniu wnętrz, stoisk, a także wystaw i instalacji.

 

Link do pokoju

Po rejestracji na wydarzenie przyjdzie potwierdzenie z linkiem do pokoju. Proszę sprawdzić folder SPAM. Jeśli tak się nie stanie prosimy o kontakt  marta.artman@sztuka-architektury.pl

Organizatorzy

Patroni honorowi

Patroni medialni

 

 

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!