Konkurs Young Design 2022

Konkurs Young Design 2022

Young Design to konkurs dla młodych projektantów organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Kierowany jest do studentów i absolwentów wzornictwa, sztuki, grafiki, malarstwa i architektury.

Regulamin konkursu

Organizator:
Konkurs o stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej, zwany dalej „Konkursem”, jest organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o.o.

Cel konkursu:
Celem Konkursu jest wyłonienie jego laureata – młodego projektanta wzornictwa, którego projekt został zrealizowany zgodnie z założeniami konkursu. Projekt, który zostanie oceniony jako najciekawszy, otrzymuje stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej.

Idea konkursu:
W tym roku Instytut czeka na projekty, które realizują ideę dobrostanu. Obecna edycja nawiązuje do bardzo wszechstronnej działalności patrona roku 2022 – Ignacego Łukasiewicza, który był jednocześnie farmaceutą, przedsiębiorcą, założycielem pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej i wynalazcą lampy naftowej, a przy tym rewolucjonistą i działaczem niepodległościowym. Tym samym jego działalność skupiała się na podnoszeniu jakości życia, dlatego właśnie hasłem przewodnim konkursu jest „dobrostan”.

Zachęcamy młodych projektantów do zastanowienia nad współczesnym rozumieniem tego pojęcia i do prób wykorzystania designu w celu podnoszenia jakości naszego życia.

Uczestnicy:
W konkursie mogą brać udział:
a) studenci studiów drugiego stopnia, studiujący na państwowych i niepaństwowych, polskich uczelniach artystycznych i technicznych kształcących w kierunku wzornictwa, grafiki, malarstwa, architektury,
b) studenci jednolitych studiów magisterskich państwowych i niepaństwowych, polskich uczelni artystycznych i technicznych kształcących w kierunku wzornictwa, grafiki, malarstwa, architektury,
c) absolwenci uczelni państwowych i niepaństwowych, polskich uczelni artystycznych i technicznych kształcących w kierunku wzornictwa, grafiki, malarstwa, architektury, którzy do dnia 31 grudnia 2022 roku nie ukończą 31 lat,
d) zespoły projektantów o maksymalnej liczbie dwóch osób spełniających warunki podpunktów a, b lub c oraz pod warunkiem, że zgłoszone projekty będą ich wspólnym dziełem.

Harmonogram:
•  Początek aplikacji: 13 czerwca 2022 r.
•  Ostateczny termin nadsyłania projektów: 8 września 2022 r.
•  Obrady Zespołu Ekspertów Organizatora, wybór i ogłoszenie 10 finalistów kategorii Young Design: 9 września 2022 r.
•  Finał Konkursu: 15 września 2022 r.
•  Otwarcie wystawy, wręczenie nagród: 30 września 2022 r.
•  Zakończenie wystawy: 31 pażdziernika 2022 r.

Nagroda:
W Konkursie przewidziana jest nagroda - stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł brutto.

 

Jesteśmy patronem konkursu!

Więcej informacji o konkursie na stronie organizatora: instytutwzornictwa.com

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!