Lampa rysunkowa

Lampa rysunkowa

Światło punktowe czy jasny krąg obejmujący cały blat biurka? Wiedeński projektant Thomas Feichtner zaprojektował lampę, która łączy w sobie obie te możliwości.

Drawing Lamp została zaprojektowana specjalnie z myślą o biurku, na którym się szkicuje i w taki sposób, by dokładnie oświetlać pole rysowania. Prosty, linearny kształt lampy sprawia przy tym wrażenie, jakby sam został narysowany jednym pociągnięciem ołówka.

Kierunkiem strumienia światła steruje się, zmieniając położenie całego obiektu – jego konstrukcja pozwala bowiem na ustawienie pod dwoma różnymi kątami. W pozycji pionowej lampa oświetlała cały blat, w horyzontalnej zaś – rzuca światło na wybrany fragment kartki, dokładnie w miejscu rysowania konkretnego detalu.

Budowa lampy została zredukowana do minimum. Źródłem światła są diody LED umieszczone na końcu wygiętej, stalowej rurki, w której schowany jest kabel. Zastosowanie diod sprawia, że nie jest konieczny żaden reflektor, który koncentruje emitowane światło, a sama lampa staje się wariacją na temat 'klasycznej', gołej żarówki zwisającej z sufitu na nieosłoniętym kablu.

Fot: Thomas Feichtner

 • Krzesło w ubranku

  Krzesło w ubranku

  Zimą opatulamy się w miękkie swetry i wełniane szaliki. A...

  czytaj
 • Genialnie prosty

  Genialnie prosty

  W czasach naznaczonych przez kryzys coraz silniejszą pozycję zdobywa sobie...

  czytaj
 • Podglądacz

  Podglądacz

  Ponad sto otwartych oczu patrzy z oparcia i siedziska fotela-podglądacza....

  czytaj
 • Dachowce

  Dachowce

  Łącząc wspomnienia z dzieciństwa i dążenie do zacierania granic między...

  czytaj

Komentarze

Ilość komentarzy: 3

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Virendra 2012-06-17 03:15:14

hm jeśli takie efekty pronzysi testowanie' w warunkach domowych, to trzeba z należytym szacunkiem pokiwać głową przed monitorem bajeczne rezultaty W tej bajce zaklęte jest i dopracowanie techniczne i światło i świetna gra modelki ( ktf3rą fotograf już zapewne się nie podzieli Make-up też zacny dobrze gra w tym dyskretnym , subtelnym i domowym' klimacie.

Andrei 2014-04-20 16:21:00

Mmm jag blev oxe5 ve4ldigt ff6rtjust i hennes maveoker och te4nkte att jag med skulle gf6ra en se5dan.... dels har jag inte hittat re4tt lampske4rm e4n och dels har jag inget bra ste4lle att he4nga den pe5. Men kanske ne5gon ge5ng.... Den e4r helt underbar iallafall!Kram Lotten

romanoL 2020-08-24 19:33:53

busty teen hd tube https://nudenakedporn.blogspot.com/2020/08/glasses.html brunette webcam dildo

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!