Telewizor 75 cali – ranking najlepszych modeli

Telewizor 75 cali – ranking najlepszych modeli

Duży telewizor przekłada się na komfort oglądania ulubionych filmów czy relacji sportowych. To również gratka dla graczy - na większym ekranie łatwiej dostrzec szczegóły i zyskać przewagę w grze.

Nic więc dziwnego, że od kilku lat wiele osób stopniowo wymienia sprzęt na taki o coraz większej przekątnej ekranu. Jeszcze dekadę temu standardem były przecież telewizory 32-calowe! Dzisiaj chętniej poszukujemy jak najlepszych rozwiązań - na przykład 75-calowych.

Czy taki duży telewizor będzie dobrą inwestycją? Chociaż ciągle trzeba się liczyć z wysokimi kosztami, bo w tej kategorii znajdziemy sprzęt powyżej 10 000 zł, można upolować też modele o połowę tańsze. Sprawia to, że ta zaawansowana technologia jest znacznie bardziej dostępna niż jeszcze jakiś czas temu.

Jaki telewizor wybrać i czym się kierować? Pora sprawdzić, jakie mamy opcje!

Telewizor 75 cali - co jest ważne oprócz przekątnej ekranu?

Przekątna ekranu może być najważniejszym argumentem za wymianą telewizora. Jednak nie oznacza to, że jest jedynym parametrem, na który warto zwrócić uwagę. Zwłaszcza wtedy, gdy chcemy zmieścić się w określonym budżecie. Uważna analiza specyfikacji może pokazać, że lepiej kupić nieco mniejszy sprzęt, za to o lepszych parametrach.

Czemu powinniśmy się uważnie przyglądać?

•  Rozdzielczość ekranu - przy takich wymiarach sprzętu, 4k, czyli 3840 na 2160 pikseli, może okazać się jedynym słusznym wyborem. Full HD, czyli rozdzielczość spokojnie sprawdzająca się przy mniejszych telewizorach, przy 75-calowym urządzeniu często jest niewystarczająca. Jeśli dysponujemy odpowiednim budżetem, możemy pokusić się o szukanie bardziej zaawansowanych rozwiązań, jak 8k!

•  Matryca - w przypadku tych telewizorów standardem jest LED, a niektórych modelach możemy liczyć na ulepszenia - QLED lub OLED. Zwłaszcza ta ostatnia technologia, bazująca na diodach organicznych, zapewnia doskonałe odwzorowanie kolorów oraz doskonałą i głęboką czerń.

•  HDR - High Dynamic Range to funkcja, która wpływa na prezentowanie żywych, wyrazistych kolorów, także w ciemniejszych czy najjaśniejszych partiach ekranu.

•  System łączności - dobrze sprawdzić, jakie mamy możliwości połączenia się z telewizorem. Oprócz wi-fi, dobrze, by telewizor obsługiwał Bluetooth.

Telewizor 75 cali - ranking produktów

Poznanie najważniejszych parametrów to ważny krok w decyzji o wyborze sprzętu. Na jakie rozwiązanie postawić? W zależności od budżetu, mamy szeroki wachlarz możliwości.

•  Telewizor LG 75UP75003LC - budżetowy telewizor 75-calowy, bo kupimy go poniżej 3500 zł. Rozdzielczość 4k, łączność wi-fi, dostępność smart TV - to mocne argumenty przemawiające na jego korzyść. Bardzo ciekawą funkcjonalnością jest FILMMAKER MODE, czyli tryb, który wyłącza wygładzanie obrazu w ruchu oraz zachowuje oryginalne proporcje, kolory i częstotliwość zmiany klatek, prezentując film tak, jak widział go reżyser. To również dobry wybór dla graczy - technologia HGiG rozpoznaje parametry telewizora i jakość obrazu, dostosowując grafikę HDR, by zapewnić najlepsze doznania wizualne.

•  Telewizor SONY XR-75X92J - propozycja od uznanego producenta telewizorów odznacza się wieloma zaawansowanymi technologiami, wpływającymi na jakość obrazu. Przykładowo, XR Clarity to inteligentne przywracanie utraconych faktur i detali, Full Array LED to zaś niezależne rozjaśnianie i przyciemnianie stref diod LED, by realistycznie oddać jasności i cienie. Telewizor zapewnia nie tylko doskonała jakość obrazu, ale i dźwięku - technologia BRAVIA XR sprawi, że każdy oglądany obraz zostanie uzupełniony dźwiękiem przestrzennym.

•  Telewizor SAMSUNG QE75QN800BT - dla szukających tego, co najlepsze, propozycja telewizora z rozdzielczością 8k. Chociaż cena powyżej 20 000 zł jest wysoka, to idą za nią zaawansowane rozwiązania technologiczne. Quantum Mini LED, czyli precyzyjne podświetlenia ekranu oznacza komfort oglądania scen rozgrywających się w ciemności. Wykorzystujący technologię głębokiego uczenia się Neuronowy Procesor AI Quantum 8k poprawia kolory każdej sceny, pozwalając osiągnąć rozdzielczość zbliżoną do 8k. Telewizor oferuje również szereg trybów dbających o zdrowie oczu i komfort oglądania.

Szukając odpowiedniego sprzętu do salonu, w sklepach RTV znajdziemy wiele opcji modeli 75-calowych w różnym budżecie. Dobrze sprawdzić ich specyfikację i wybrać taki, który będzie trafioną inwestycją przez najbliższe lata!

Sprawdź ofertę telewizorów w sklepie MediaMarkt.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!