Włoski apartament

Włoski apartament

Cromatica to nowoczesny apartament zlokalizowany w Rzymie we Włoszech. Zaprojektowany na nowo w 2022 roku przez Studio Tamat.

Od czego się zaczęło?

W ekskluzywnej dzielnicy Parioli w Rzymie, Studio Tamat zmieniło apartament o powierzchni 160 m2, znajdujący się na ostatnim piętrze budynku z lat 30. z widokiem na Villa Ada, w dużą przestrzeń biesiadną, zalaną naturalnym światłem i otwartą na zewnątrz. Tuż obok apartamentu jest położony duży taras ogrodowy o powierzchni 100 metrów kwadratowych.

Mieszkanie swoim układem początkowo przypominało literę C. Podłużne pokoje stykały się bezpośrednio z przestrzenią zewnętrzną. Znajdowały się w nim niewielkie pokoje rozmieszczone wzdłuż długiego korytarza.

Właścicielom apartamentu zależało na tym, żeby mieszkać z nim przez cały rok. Chcieli mieć otwartą i bardzo dobrze doświetloną przestrzeń. Warunkiem koniecznym była również łatwa jej modyfikacja w razie potrzeby. We wnętrzu znajdziemy różne rozwiązania, które zmieniają przestrzeń na mniej lub bardziej prywatną. Mogę do niej zaliczyć na przykład przytulne zasłony lub specjalnie zaprojektowane przesuwane panele.

Włoski apartament

Kolorystyka w pomieszczeniach

Tuż przy wejściu jest główna sypialnia z łazienką. Podzielono ją na kilka stref. Na ścianach są farby w kolorach neutralnych. Całość dopełniają meble o prostych liniach. Dzięki temu przestrzeń sprzyja spokojowi i relaksowi. Z tyłu łóżka stoi ściana z majoliki w kolorze złamanej bieli. Po bokach łóżka umieszczono lampy wiszące. Pełnowymiarowa dębowa szafa jest wykonana na zamówienie i przełamuje sześciokątny wzór podłogi z terakoty. Znajduje się on w całym apartamencie. Natomiast w sypialni gościnnej utworzono jasnoniebieską wnękę. Uzupełniają ją ciekawa lampa biurkowa oraz wzorzysta narzuta.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Apartament we Włoszech – metryczka projektu

Projekt: Studio Tamat
Zdjęcia: Serena Eller Vainicher
Realizacja: 2022 rok
Metraż : 160 m2
Inwestor: prywatny
Typ budynku: apartament
Lokalizacja: Włochy
Opracowanie: Marlena Kopacz

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!