Współczesny lokal usługowy. Salon fryzjerski w starym warsztacie samochodowym - prezentacja wnętrza

Współczesny lokal usługowy. Salon fryzjerski w starym warsztacie samochodowym - prezentacja wnętrza

Jak powinien wyglądać współczesny lokal usługowy? Ewa Gawroniak-Olejniczak z pracowni Ego Studio zna odpowiedź na to pytanie. Doskonałym przykładem jest salon fryzjerski Off Hair w Poznaniu, którego właścicielką jest Małgorzata Cisowska. Obie panie poruszyły niebo i ziemię, aby ze starego warsztatu samochodowego stworzyć piękne, choć nietypowe wnętrze. W ramach cyklu Nowe Realizacje zapraszamy na prezentację salonu, która odbędzie się 22 czerwca 2022 o godz. 11:00. Spotkanie online poprowadzi autorka projektu. Udział bezpłatny. Zapisz się już teraz.

Współczesny lokal usługowy. Salon fryzjerski w starym warsztacie samochodowym - prezentacja wnętrza

Wnętrze w industrialnym stylu

Salon fryzjerski o powierzchni 160 mkw. powstał wewnątrz małego dziedzińca. Jak przyznaje projektantka lokal nie był „piękną kamienicą z wysokimi sufitami, drewnianą podłogą i stiukami której szukałyśmy od miesięcy”. Stał się jednak podstawą do stworzenia klimatycznego miejsca, w którym można nie tylko zadbać o fryzurę, ale także wypić kawę.

Przestrzeń została podzielona na trzy części. W pierwszej jest kawiarnia, która jednocześnie pełni funkcję baru i poczekalni. Projektantce zależało na tym, aby zachować pierwotny styl warsztatu samochodowego. Dlatego pozostawiła charakterystyczne okna, cegłę na ścianach i betonowe podłogi tworząc industrialny klimat. 

Druga część to myjnia. Klienci mogą się tutaj wyciszyć i zrelaksować. Tym, co najbardziej rzuca się tutaj w oczy, jest beton na ścianach. Architektka przemyciła wymarzone stiuki, w których odciśnięto romantyczne wzory z koronkowych serwetek.

Trzecia część to oczywiście miejsce do strzyżenia. Tutaj dominuje zachowana z warsztatu samochodowego cegła i skórzane fotele. Kobiecości tej części dodają duże lustra, w pozłacanych ramach.

Więcej o tym ciekawym wnętrzu dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

Prezentację poprowadzi Ewa Gawroniak-Olejniczak, Ego-Studio

Ewa Gawroniak-Olejniczak, Ego-Studio

Ego to studio posiadające wieloletnie doświadczenie w projektowaniu wnętrz komercyjnych, medycznych i publicznych. W naszej pracy Inwestor jest zleceniodawcą a wyzwaniem stworzenie wnętrz dla potencjalnego Klienta. Od precyzyjnego zdefiniowania potrzeb i oczekiwań Klienta zaczynamy naszą pracę. Siłą naszych projektów jest umiejętność tworzenia kreatywnych rozwiązań z jednoczesnym z poszanowaniem aspektów ekonomicznych inwestycji.

 

Link do pokoju

Jeśli po rejestracji na webinarium, link do pokoju nie dotarł i nie ma go w spamie, prosimy o kontakt na adres: marta.artman@sztuka-architektury.pl

Organizatorzy

 

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!