Elegancki i stylowy dom dla rodziny

Elegancki i stylowy dom dla rodziny

Projektantki Anna Koszela i Marta Smorowska tym razem podjęły się stworzenia projektu domu dla czteroosobowej rodziny. Musiał on uwzględniać potrzeby zarówno dwójki dorosłych synów, jak i rodziców. Nowoczesność i zamiłowanie inwestorów do sztuki widać zarówno we wnętrzach, jak i w bryle budynku. W projekcie zostały zastosowane szlachetne materiały wykończeniowe. Należą do nich wielkoformatowe płyty kamienia naturalnego i przepiękne mozaiki.

Reprezentacyjny salon

Właściciele współczesnych mieszkań raczej nie mogą sobie pozwolić na salon ,,z prawdziwego zdarzenia”. W tym domu jest on ogromny. Wprost stworzony do przyjmowania gości. Uwagę w nim zwraca duża kanapa w kolorze jasnego brązu oraz dopasowany do niej podnóżek. Całości dopełnia czarny, okrągły stolik kawowy. Naprzeciwko kanapy znalazły się dzieło sztuki w biało-czarnej tonacji oraz kominek.  Obok kanapy znajduje się nietypowa lampa z białym abażurem. Nad kanapą wisi obraz w ciemnej kolorystyce.

Salon jest na tyle przestronny, że znalazło się w nim miejsce na stół mieszczący 10 osób. Ma on kolor bardzo ciemnego brązu, wręcz wpadającego w czerń. Nad nim wisi wyjątkowo dekoracyjna lampa w stylu glamour z wieloma abażurami.

Elegancki i stylowy dom dla rodziny

Przestronna kuchnia

Prawdziwy dom nie mógłby istnieć bez kuchni. Projektantki postawiły na zabudowę w odcieniu beżu sięgającą do sufitu. Naprzeciwko niej jest wyspa kuchenna z czarnego marmuru, w której ukryty jest zlew. Nad wyspą kuchenną wiszą aż cztery lampy. Różnią się kształtami, ale ich wspólnym elementem są czarne klosze ze złotym wnętrzem.

Elegancki i stylowy dom dla rodziny

Jakie style pokazuje ten projekt?

Dom jest naprawdę bardzo ciekawą mieszanką różnych stylów architektonicznych. Łazienki to styl nowoczesny i glamour. Kuchnia jest nowoczesna. Salon klasyczny. Sypialnie również mają bardziej klasyczny sznyt. Jednak wszystko się ze sobą bardzo ciekawie przeplata i tworzy spójną całość.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu

Rodzinny dom z dużym salonem – metryczka projektu

Prywatna rezydencja, realizacja 2013
Lokalizacja: Wawer, Warszawa
Autorzy koncepcji: Anna Koszela, Marta Smorowska
Zdjęcia: Hanna Długosz
Stylizacja: Anna Tyślerowicz
Opracowanie: Marlena Kopacz

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!