Crowne Plaza Budapest- wnętrze hotelu inspirowane Węgrami

Crowne Plaza Budapest- wnętrze hotelu inspirowane Węgrami

Hotel Crowne Plaza Budapest znajduje się w okolicy dworca kolejowego Nyugati i centrum handlowego Westend City Center. Jest tak naprawdę bardzo oryginalnym połączeniem wszystkich tych miejsc. Wnętrze tego hotelu nierozerwalnie kojarzy się z podróżowaniem, Węgrami oraz wyśmienitą kawą. Zostało zaprojektowane przez architektów z pracowni Tremend znajdującej się w Warszawie. Najważniejszym celem projektu było oddanie klimatu Budapesztu.

Hotel jak na Węgrzech

Architekci z pracowni Tremend podjęli się modernizacji i rebrandingu hotelu. Jego wnętrze miało nawiązywać do dzisiejszego Budapesztu. Obecnie to miasto jest pełne kontrastów. Nadal można w nim spotkać zabytki zarówno z czasów rzymskiego imperium, jak i średniowiecza.

Wnętrze hotelu miało spełniać oczekiwania zarówno osób prywatnych, jak i biznesmenów. To wszystko spowodowało, że hotel jest przestronny i jasny. Najważniejsze są w nim kolory ziemi. Swoją drogą są one w ostatnim czasie wyjątkowo popularne. Można w nim poczuć się luksusowo i jednocześnie odpocząć.

Crowne Plaza Budapest- wnętrze hotelu inspirowane Węgrami

Części hotelu nawiązują do historii

Każda przestrzeń w hotelu nawiązuje do Budapesztu lub do najbliższej okolicy. Parter nierozerwalnie kojarzy się z historycznym dworcem wybudowanym przez firmę Gustawa Eiffla w XIX w. Właśnie dlatego w lobby oraz w barze wykorzystano takie materiały jak na przykład drewno, stal i szkło. W tym hotelu niezmiennie kojarzą się one z podróżowaniem.

W barze nie brakuje również nietypowego oświetlenia. Mamy tutaj na myśli oczywiście kule nad stolikami w barze. Przypominają one dawne, klasyczne lampy dworcowe. Natomiast ścianki między fotelami zostały zrobione z terakoty. Jest to nieoczywiste nawiązanie do ceglanej elewacji budynku dworca Nyugati.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza hotelu

Wnętrze hotelu – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze publiczne, hotel
Projekt: Tremend
Lokalizacja: Warszawa
Rok: 2022
Rynek: wtórny
Opracowanie: Marlena Kopacz

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!