Moskitiera plisowana - idealna do dużych przeszkleń

Moskitiera plisowana - idealna do dużych przeszkleń

Posiadasz duże przeszklenie, które chcesz w skuteczny sposób osłonić moskitierą? Dzięki temu uchronisz swoje wnętrze przed natarciem niechcianych gości. Moskitiery plisowane są świetnym wariantem do osłonięcia drzwi tarasowych.

Posiadając duże drzwi tarasowe często stajemy przed wyzwaniem, w jaki sposób ochronić wnętrze przed atakiem owadów. Oczywiście możliwości jest kilka. Mamy przecież chociażby moskitiery przesuwne, czy też rolowane. Natomiast dzisiaj więcej opowiedzmy sobie o moskitierach plisowanych.

Maksymalne wymiary

Moskitiera plisowana jest rozwiązaniem doskonale sprawdzającym się na dużych przeszkleniach. Taki rodzaj moskitiery zbudowany jest modułowo, a to oznacza, że możemy zastosować system jedno oraz dwuskrzydłowy.

W systemie jednoskrzydłowym zasłonić możemy do 190 centymetrów szerokości. Natomiast stosując już dwa skrzydła takiej moskitiery jest możliwość osłonięcia otworu tarasowego czy balkonowego do nawet 380 centymetrów szerokości. Maksymalna wysokość z kolei wynosi 260 centymetrów.

Na zasłonięcie większego fragmentu przeszklenia drzwiowego pozwala jedynie moskitiera przesuwna. W maksymalnym wymiarze może osiągnąć nawet 400 centymetrów. Podstawowa różnica jest taka, że w moskitierze przesuwnej nie mamy możliwości całkowitego schowania siatki.

moskitiera plisowana brązowa

Co jeszcze warto wiedzieć o moskitierach drzwiowych plisowanych?

Przeznaczenie do dużych drzwi tarasowych to jest zdecydowanie największy plus w przypadku moskitier plisowanych. Jednak o zaletach tego rozwiązania można powiedzieć znacznie więcej.

Moskitiery plisowane nie posiadają prowadnicy dolnej. Jest to cenna funkcjonalność. Brak progu sprawia, że nie ma bariery dla małych dzieci, osób starszych, a także poruszających się na wózkach.

Warto wiedzieć, że moskitiera plisowana dwuskrzydłowa może być zsuwana do środka. Jest również możliwość schowania moskitiery na jedną stronę. Skorzystać możesz również ze składanej klamki.

Funkcjonalności moskitiery plisowanej sprawiają, że świetnie ona sprawdzi się przy drzwiach przesuwnych. 

Kolorystykę profilu moskitiery plisowanej z łatwością dobierzesz do koloru okna, jakie wcześniej u siebie zamontowałeś.

moskitiera plisowana z bliska

Montaż oraz demontaż

Precyzyjny pomiar jest kluczowy dla ostatecznej satysfakcji, dlatego warto na tym etapie skorzystać z wiedzy oraz doświadczenia Doradców Modnie w Oknie. Znajdują się oni na terenie całego kraju.

Montaż moskitiery plisowanej może być do ramy okna lub we wnęce okiennej - do ściany lub fasady budynku.

Warto w tym momencie wspomnieć, że demontaż moskitiery plisowanej jest banalny. Szybkie wypięcie pakietu pozwala na proste zabezpieczenie naszej moskitiery na okres zimowy.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!