Genialnie prosty

Genialnie prosty

W czasach naznaczonych przez kryzys coraz silniejszą pozycję zdobywa sobie racjonalne podejście do projektowania. Ale racjonalność wcale nie musi oznaczać nudy. Zaprojektowany przez chilijskie studio Elemento Diseño stół Vic w ujmujący i zaskakujący sposób łączy w sobie prostotę formy, materiału i konstrukcji.

Do produkcji stolika posłużyła tylko jedna płyta sklejki, z której zrobiono zarówno blat, jak i nogi stołu. Te ostatnie zostały po prostu wycięte z narożników płyty. W efekcie postały dwie V-kształtne podpory, które krzyżują się i zazębiają w centralnym punkcie stołu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, podtrzymują blat i siebie nawzajem, a cała konstrukcja jest stabilna i wytrzymała bez użycia kleju czy wkrętów. Zmontowanie i rozmontowanie mebla zajmuje zaś zaledwie kilka minut.

Blat stołu i nogi pokryte zostały białym lakierem, natomiast wszystkie boki pozostawione są w naturalnym kolorze sklejki, dzięki czemu zasada budowy mebla widoczna jest na pierwszy rzut oka.

Stół Vic jest doskonałym przykładem racjonalnego podejścia do designu, w którym nie chodzi o spektakularne efekty, ale funkcjonalność i praktyczność przedmiotów oraz oszczędne wykorzystanie materiału.

Fot: Elemento Diseño

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

fabianno 2020-04-18 23:08:02

Your site is very cool, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!