Stylowe mozaiki mogą odmienić Twoje wnętrze – poznaj ich zalety

Stylowe mozaiki mogą odmienić Twoje wnętrze – poznaj ich zalety

Każdy co jakiś czas ma ochotę zmienić coś w wystroju domu a wiosna, którą możemy już czuć w powietrzu, jeszcze bardziej do tego zachęca. Przeglądając materiały wykończeniowe, warto skupiać się na tych, które z jednej strony są funkcjonalne, a z drugiej są gwarancją uzyskania niebanalnej aranżacji. Do tej grupy propozycji bez zwątpienia zaliczyć możemy różnego rodzaju mozaiki.

Mozaika ma bardzo długą historię, bo już w starożytności zdobiła świątynie i pałace. Podkreślała status, dodawała prestiżu. Chociaż minęły już tysiąclecia, to w dalszym ciągu stosuje się ją we wnętrzach. Mało tego, przyglądając się bliżej trendom wnętrzarskim ostatnich lat, możemy łatwo zauważyć, że mozaika przeżywa swój renesans. Dlaczego właśnie ona jest tak popularna?

Mozaika jest trwała i wytrzymała

Jedną z cech, jakie powinny mieć dobrej jakości materiały wykończeniowe, jest wytrzymałość. Mozaika wypada pod tym względem równie dobrze jak tradycyjne płytki ceramiczne. Nie chłonie wody, dlatego można ją zastosować we wnętrzach z wysokim poziomem wilgotności jak łazienka. Jest przy tym łatwa w czyszczeniu i trwała, dzięki czemu możemy mieć pewność, że będzie idealnie prezentować się przez długie lata.

Uniwersalna i zawsze modna

Skoro przez tysiąclecia mozaika była pożądanym materiałem, mamy gwarancję, że w najbliższych latach to się nie zmieni. Kiedy ułożymy mozaikę na ścianach, podłogach i we wnękach możemy spodziewać się, że będzie tam na długo. Chodzi nie tylko o wspomnianą wytrzymałość tego materiału. Mozaika jest uniwersalna i dobrze komponuje się z różnymi wystrojami. Nawet jeśli za kilka lat ponownie będziemy chcieli zmienić aranżację, to płytki możemy zostawić. Z nowym wystrojem będzie prezentować się równie dobrze.

Mozaika jest dekoracją

Na podstawie powyższego moglibyśmy wysnuć wniosek, że mozaikę warto wziąć pod uwagę głównie przez jej funkcjonalność, ale nie do końca jest to prawda. Obecnie mamy do wyboru tak dużo wzorów i kolorów, że płytki tego typu są także wyjątkowo dekoracyjne. Współczesna mozaika to nie tylko małe kwadraciki, z czym w dalszym ciągu kojarzy ją wiele osób. Może przybierać przeróżne formy. Wśród tych, które cieszą się największą popularnością, wymienić możemy heksagony, arabeski i kształt rybiej łuski. Jeszcze większy jest przekrój kolorów, od stonowanych i neutralnych, po bardzo wyraźne i energetyczne. Wystarczy przejrzeć stronę https://www.rawdecor.pl/, by znaleźć mnóstwo propozycji.

Sprawdzi się w każdym wnętrzu

Ze względu na walory estetyczne nie ograniczajmy się do włączenia mozaiki tylko w wystrój łazienki lub kuchni. Jest ona dobrą opcją i alternatywą dla materiałów wykończeniowych lub dekoracji również w innych pomieszczeniach. Jeśli się zastanowimy, to z jej udziałem stworzymy ciekawą ozdobę przedpokoju, sypialni bądź salonu. Aranżacja będzie wyglądać modnie i świeżo. Mozaika nie musi być na całej powierzchni podłogi lub ściany, wystarczy, że będzie na fragmencie, a już uzyskamy ciekawy rezultat.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!