Biele i niebieskości, czyli mieszkanie w stylu Hamptons

Biele i niebieskości, czyli mieszkanie w stylu Hamptons

Mieszkanie znajduje się na osiedlu w Warszawie. Zostało zaaranżowane przez architektkę wnętrz z MIKOŁAJSKAstudio. Dominują w nim błękity, piaskowe beże oraz biel. Wszystkie te kolory są wyznacznikiem stylu Hamptons. Nie jest on w Polsce zbyt popularny, a szkoda, bo charakteryzuje się subtelnym łączeniem barw i elegancją. W tym projekcie poza podstawowymi kolorami architektka zastosowała srebrne dodatki, szklane witryny i wazony ze świeżymi kwiatami.

Założenia projektu wnętrz

Właścicielom zależało na tym, aby połączyć sprawdzone rozwiązania z nowoczesnymi elementami. Dlatego jadalnia została umieszczona w niewielkiej odległości od kuchni. W salonie udało się wygospodarować miejsce na kącik wypoczynkowy. Zmieści się w nim z powodzeniem cała rodzina. Można tutaj poleniuchować na kanapie albo pograć w gry planszowe. Mieszkanie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby znalazło się w nim miejsce do wspólnego gotowania. W kuchni nie brakuje przestrzeni do przechowywania oraz naprawdę dużego blatu roboczego.

Biele i niebieskości, czyli mieszkanie w stylu Hamptons

Ciekawa kuchnia

W projekcie bardzo pomysłowo oddzieloną część dzienną od prywatnej. Wykorzystano do tego celu dwie garderoby, łazienki oraz pralnię i spiżarnię. W słupie nośnym znajduje się elegancka witryna, w której z łatwością zmieściła się rodzinna zastawa stołowa. Witryna oddziela również kuchnię od korytarza. W kuchni znajdują się szafki w kolorze białym z bardzo dużą ilością miejsca do przechowywania. W tym pomieszczeniu uwagę zwracają też fronty wysokiej zabudowy w kolorze niebieskim. W kuchni jest piekarnik i lodówka.

Biele i niebieskości, czyli mieszkanie w stylu Hamptons

Salon w kolorach morza

Centrum salonu stanowi komfortowa kanapa w kolorze beżowym. Pięknie komponują się z nią dwa błękitne tapicerowane fotele. Ciekawym zabiegiem było stworzenie zabudowy pod telewizor na zamówienie. Dzięki temu zmieszczą się w niej również książki, czy rodzinne pamiątki z wakacji.

Biele i niebieskości, czyli mieszkanie w stylu Hamptons

Słynna tapeta w sypialni

W tym pomieszczeniu panuje trochę inny klimat niż w salonie. Za łóżkiem znajduje się przyciągająca wzrok tapeta z motywem kwiatowym. Poza tym, w sypialnie je również garderoba, łóżko oraz witryna na książki. Jest w kolorze białym i charakteryzuje się wręcz rewelacyjną pojemnością. Te wszystkie wymienione tutaj elementy wystroju sprawiają, że mieszkanie jest przytulne i eleganckie. Domownicy mogą się w nim czuć tak, jakby przez cały czas byli na wakacjach nad morzem.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie z morskimi akcentami – metryczka projektu

Typ wnętrza: prywatne, mieszkanie
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Pracownia: MIKOŁAJSKAstudio.
Zdjęcia: Yassen Hristov
Stylizacja: Anna Salak
Opracowanie: Marlena Kopacz

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!