Teatr cieni

Teatr cieni

Ażurowa, lekka forma klosza zaprojektowanej przez Toma Dixona lampy Etch Web jest niemal tak eteryczna jak światło i cień, dla których stanowi oprawę.

Kulisty klosz Etch Web jest kolejnym eksperymentalnym projektem studia Toma Dixona stworzonym w oparciu o badania matematyczne i geometryczne. Przypominająca diagram Voronoia powierzchnia zbudowana jest z 60 pięciokątów o różnej wielkości i nieregularnym kształcie, które łączą się, tworząc delikatną, koronkową siatkę. Kiedy światło jest włączone, ażurowy klosz rzuca na otaczające powierzchnie 'kanciaste' cienie, które przywołują w pamięci zabawy kalejdoskopem.

Klosz Etch Web ma 65 centymetrów średnicy i jest bardzo lekki – waży zaledwie 980 gramów. Produkowany jest z anodowanego stopu aluminium z miedzią w procesie cyfrowo zaprogramowanego foto-trawienia. Źródłem światła jest umieszczona jest w centrum kuli żarówka ledowa.

Fot: Tom Dixon

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Aljhun 2013-02-19 08:08:48

We were staying at the RIU in Ocho Rios when we bkoeod out trip to Nine Mile Village in 07. Captain Crazy was in full tour mode that day and a highlight of the day,however he wouldn't alllow recording to be done,so this clip was trip to see again. Any reputable resort in Mobay or Ocho should have tour connections.

fabianno 2020-04-14 14:35:31

Your site is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!