Poznaj trendy kuchenne 2022 roku!

Poznaj trendy kuchenne 2022 roku!

Kuchnia od dawna była określana sercem domu, jednak w ciągu ostatnich lat zmagań z pandemią te dwa słowa nabrały nowego znaczenia. Ograniczone możliwości spotkań na mieście spowodowały, że więcej czasu spędzamy w naszych czterech ścianach. Kuchnia coraz częściej jest „centrum towarzyskim”, w którym spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi. Przede wszystkim musi zatem być komfortowa – ergonomiczna i funkcjonalna. I przy okazji bardzo atrakcyjna wizualnie.

Modna i funkcjonalna przestrzeń kuchenna

Wybór funkcjonalności i estetyki to kluczowy moment podczas projektowania kuchni. Przestrzeń musi być maksymalnie użyteczna i przyjazna, dostosowana do potrzeb wszystkich domowników i kojarząca się nie z obowiązkami, a z przyjemnością i relaksem. Dlatego tak ważne jest zastosowanie rozwiązań, które sprawiają, że codzienne użytkowanie jest proste i bezproblemowe. Zabudowa meblowa i sprzęty kuchenne mają prostą formę. Czysta linia i doskonałej jakości materiały oraz wyposażenie sprawiają, że przestrzeń kuchenna jest bardzo praktyczna. 

Poznaj trendy kuchenne 2022 roku!

Kuchnia jako część salonu

Otwarta część kuchenna jest pełnoprawną przestrzenią strefy dziennej – w kwestii estetyki i wzornictwa traktujemy ją na równi z salonem. Silnym trendem 2022 roku jest jednolita zabudowa w kuchni i w salonie – meble są zrobione z tych samych materiałów i utrzymane w jednakowej kolorystyce, nie ma wyraźnej granicy między strefami. Najbardziej popularne style to minimalizm i klasyka. W obu równie chętnie sięgamy po drewno jako materiał ponadczasowy, a jednocześnie – dzięki wyraźnemu usłojeniu – niepowtarzalny, ciepły, silnie podkreślający bliskość człowieka z naturą. 

Poznaj trendy kuchenne 2022 roku!

Kuchnia zawsze wygodna

Nowoczesne rozwiązania i produkty przeznaczone do kuchni sprawiają, że bez względu na metraż czy kształt, jest to przestrzeń maksymalnie funkcjonalna. Produkt, pomagający lepiej zorganizować przestrzeń, to system chowanych drzwi, które wsuwają się w przestrzeń między szafkami, dzięki czemu otwarta zabudowa jest w pełni dostępna. Nowością jest wyspa kuchenna z wysuwanymi, zdalnie sterowanym blatem. Od kilku lat w trendzie utrzymują się drzwi chowane pomiędzy korpusy, za którymi mogą być ukryte szuflady i półki, które sprawiają, że wszystkie sprzęty małego AGD są pod ręką, a nie są na stale widoczne. Wykończenie wysuwanych elementów drewnianymi lamelami to odpowiedź na dużą popularność przepierzeń z drewnianych listewek, subtelnie dzielących przestrzeń lub pojawiających się w roli dekoracji na ścianach oraz sufitach.

Poznaj trendy kuchenne 2022 roku!

Żródło/Fot: mat. prasowy Peka

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!