Domowy Sputnik

Domowy Sputnik

Pierwszy radziecki sztuczny satelita Ziemi został wystrzelony w 1957 r. Po ponad pięćdziesięciu latach wyruszył w kolejną misję – tym razem na podbój przestrzeni mieszkalnej. Taboret SuperSputnik to pomysł niemieckiego designera, inżyniera i producenta Ahmeta Sismanoglu.

Zainspirowany charakterystyczną formą Sputnika trójnożny stołek został zaprojektowany w taki sposób, by zredukować do minimum ilość materiału oraz wagę mebla, a jednocześnie zapewnić ergonomiczną, funkcjonalną i estetyczną formę. W efekcie, powstał niezwykle prosty, delikatny mebel o wadze zaledwie dwóch kilogramów. Jest przy tym bardzo wytrzymały – wykonana z grubego drutu konstrukcja może bez problemu udźwignąć ciężar dochodzący do 300 kilogramów, nie ulegając przy tym odkształceniu.

Umieszczone na drucianej ramie okrągłe siedziska wykonywane są z różnych gatunków drewna – orzecha włoskiego ze Stanów Zjednoczonych, niemieckiego dębu czy szwajcarskiej gruszy i malowane na różne kolory: biały, żółty, czerwony i niebieski lub pozostawione w naturalnym kolorze drewna. Druciana konstrukcja z kolei może być chromowana albo pomalowana na czarno, czerwono lub biało. Stołki dostępne są w dwóch różnych wysokościach.

SuperSputnik jest produkowany przez należącą do Ahmeta Sismanoglu firmę Sisman.

Fot: Sisman

Polecamy także inne inspirowane kosmosem projekty: lampę Dome i kieliszki Saturn

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!