Wyniki konkursu „0,6 do kwadratu”

Wyniki konkursu „0,6 do kwadratu”

Konkurs „0,6 do kwadratu” skierowany do architektów, projektantów, designerów oraz studentów architektury i ASP dobiegł końca. Zadaniem uczestników było wyrażenie siebie za pomocą moodboardu stworzonego na bazie ekologicznego linoleum Bulletin Board marki Forbo. 

Laureaci konkursu „0,6 do kwadratu” 

Główną nagrodę w wysokości 5000 zł zdobyła Agnieszka Pikała, która tak opisała swój moodboard: „Miasto osobowości – ta myśl towarzyszyła mi podczas całego procesu projektowania. Trójwymiarowa kompozycja jest odzwierciedleniem mojej głównej pasji, jaką jest architektura. Jej statyka mówi o mojej osobowości, reprezentując zorganizowanie oraz skrupulatność. Jednak pośród poukładanych myśli, nieodłączną częścią mnie jest bardziej nieokreślona w swojej formie muzyka. Dzielenie się nowo znalezionymi utworami jest w mojej rodzinie tradycją, a sama muzyka towarzyszy mi niemal przez cały dzień. Przykładem jej bezpośredniego wpływu na moje zainteresowania jest fascynacja językiem francuskim, w wyniku wieloletniego kontaktu z muzyką kanadyjskiej piosenkarki Mylene Farmer. Cała plansza reprezentuje zatem dwa łączące się światy, które mają bezpośredni wpływ na moje procesy twórcze. Eksperymentuję z nowymi technikami, formami i teksturami, stale kształtując moją wrażliwość plastyczną.” Jurorzy nagrodzili tę pracę za idealne wyważenie pomiędzy osobistą wartością wypowiedzi artystycznej a kompozycją – głębia przeżyć jest wyrażona za pomocą prostych środków i elementów, które się przeplatają i przenikają, tworząc bardzo estetyczną i wyrazistą całość.

Ze względu na wysoki poziom prac jurorzy wraz z organizatorem postanowili przyznać dwa wyróżnienia w postaci tablicy Bulletin Board w dowolnym kolorze i rozmiarze oraz nagrodę dodatkową w formie wsparcia medialnego agencji OKK PR!.

Wyróżnienie (tablica Bulletin Board) trafiło do Klaudii Księżarczyk za „Moodboard Jesienne Wnętrza”, która tak pisze o sobie i swojej pracy: „Jestem architektem, który w pracy zawodowej zajmuje się projektami kubaturowymi i wnętrzarskimi, dlatego też bardzo istotnym aspektem jest dla mnie zestawianie materiałów w taki sposób, aby wiązały się one z tym, co odczuwam tworząc wnętrze oraz zewnętrze obiektu. (…) Istotną rzeczą są dla mnie faktury materiałów, relacje pomiędzy chłodnymi materiałami i tymi zupełnie miękkimi, dodającymi ciepła oraz przytulności. W początkowo zestawione materiały oraz główne kolory przewodnie staram się zawsze wplatać elementy dodatków i upiększeń, aby poczuć charakter i klimat wnętrza oraz następnie móc prezentować go przyszłym użytkownikom. Projekt Jesienne Wnętrza prezentowany przy użyciu tablicy Bulletin Board nie jest tylko przedstawieniem materiałów do danego projektu czy przykładem możliwości ich połączenia, lecz prezentacją odczuć związanych z pracą twórczą architekta i architekta wnętrz.”

Kolejne wyróżnienie w postaci tablicy Bulletin Board jurorzy przyznali Justynie Świerczyńskiej – której praca urzekła ich osobistą ekspresją i opowieścią przedstawioną smakowicie i elegancko za pomocą jednego koloru, łączącą artyzm ze świetną kompozycją. Sama autorka krótko opisuje swoją pracę: „Lubię bawić się w funkcje, w formy i w fantazje. Wyraża mnie bardziej obraz niż słowo. Jestem architektem.” 

Wyróżnienie w postaci wsparcia medialnego od agencji OKK PR! Otrzymała Agnieszka Rogowska – artyzm pracy, odwołania do dekonstruktywizmu znanego ze świata architektury. Jurorom spodobała się także symetryczna kompozycja i ciekawe wyważenie barw. Autorka opisuje swój moodboard: „Projektując wnętrza często posługuję się moodboardem, dlatego w pracy konkursowej  postanowiłam podejść do tematu  nieco przewrotnie... Moja tablica to trochę autoportret. Jako grafik i projektant jestem obserwatorem świata – to moje tworzywo – odczuwam, filtruję i nadaję mu własny kształt.

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu „0,6 do kwadratu”!

Źródło: forbo

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!