Domokrażcy Alfa Palace - odcinek 2

Domokrażcy Alfa Palace - odcinek 2

W drugim odcinku kolejnego sezonu DOMOKRĄŻCÓW po raz pierwszy przekraczamy granicę. Z poznańskich dzielnic przenosimy się do centrum partnerskiego Brna, gdzie o swoim mieszkaniu, a raczej o całym  budynku- ALFA PALACE  odpowiada antropolożka Barbora Hroncokova. 

Alfa Palace

Ośmiokondygnacyjny Alfa Palace zaprojektowany w latach 30 przez wybitnego architekta Bohuslava Fuchsa, to jeden z najbardziej ikonicznych budynków Brna. Położony w samym sercu starego miasta na rogu ulic Jánská i Potovská, składa się 6 pięter mieszkalnych oraz z dwupoziomowej hali handlowej z galerią osłoniętą szklanym dachem, która na wyższych kondygnacjach połączona jest  ze skrzydłami mieszkalnymi trzema dziedzińcami. Liczne sklepy i usługi od strony ulicy prezentują dwukondygnacyjne eleganckie witryny, a na najwyższych cofniętych mieszkalnych piętrach umieszczono tarasy z widokiem na dachy starego miasta. 

W jednym ze 180 mieszkań w Alfa Palace, mieszka bohaterka Barbora Hroncokova. Barbara nie jest rodowitą brnenką, przeprowadziła do tego miasta z Pragi kilka lat temu na studia. Jak bohaterka, fanka Ikei postrzega Brno i  tak specyficzny budynek mieszkalny ? Jakie relacje łączą mieszkańców Alfa Palace?

Tego dowiecie się w najnowszym odcinku premiera we wtorek 12 października o godzinie 18.00.

Więcej informacji o cyklu filmowym na stronie organizatora: domokrazcy.pl

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!