Domokrażcy Poznań Brno - cykl filmowy

Domokrażcy Poznań Brno - cykl filmowy

Unikalne historie, interesujący mieszkańcy, różne metraże, wnętrza znane dotąd jedynie lokatorom i ich gościom. Teraz każdy ma szanse poznać różne oblicza poznańskich i brneńskich domów i mieszkań – w filmach i spotkaniach z cyklu DOMOKRĄŻCY Poznań-Brno.

Architektoniczny cykl filmowy

Projekt jest próbą zanotowania dzisiejszych sposobów zamieszkania oraz myślenia o domu, jego historii oraz przyszłości. DOMOKRĄŻCY pokażą zarówno lokale z bogatą historią, jak i te dopiero obrastające w ciekawe opowieści. Widać będzie meble dziedziczone od pokoleń, sprzęty kolekcjonowane lub uratowane przed wyrzuceniem, ale i uniwersalny design ze szwedzkiej sieciówki.

O wszystkim opowiadać będą sami mieszkańcy, którzy zaproszą widza nie tylko do salonu czy kuchni, ale też sypialni, łazienek lub pracowni. Opowieści gospodarzy oraz ich otwartość sprawiają, że DOMOKRĄŻCY to nie podrasowana relacja z wnętrzarskiego magazynu, a raczej sympatyczna i niezobowiązująca wizyta, w której może wziąć udział nie tylko pasjonat architektury i wnętrz, ale – po prostu – każdy.

Nowe odcinki

Na początek, 5 października zaprezentowane będzie mieszkanie w poznańskiej dzielnicy Grunwald. Premiera tego odcinka odbędzie się o godzinie 18.00 zarówno na stronie internetowej projektu jak i stacjonarnie w SARP Social Club (Stary Rynek 56, Poznań).

Przed seansem zapraszamy na spotkanie z bohaterem odcinka – Marcinem Mikołajczakiem oraz kamerzystą Dawidem Majewskim, który DOMOKRĄŻCÓW filmuje od samego początku. Spotkanie poprowadzi Jakub Głaz (też domokrążca).

Kolejne odcinki

Kolejne odcinki serii, będziemy odsłaniać w każdy wtorek października o 18.00 na stronie internetowej projektu.

HUSARSKA- mieszkanie/ POZNAŃ- premiera 5 października
ALFA- mieszkanie/ BRNO – premiera 12 października
SENATORSKA – villa/ POZNAŃ- premiera 19 października
LIPOVA- villa/ BRNO- premiera 26 października

Więcej informacji o cyklu filmowym na stronie organizatora: domokrazcy.pl

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!