Stoliki kawowe cenione za funkcjonalność i ciekawy design

Stoliki kawowe cenione za funkcjonalność i ciekawy design

Stoliki kawowe stanowią funkcjonalną część umeblowania w każdym domu i mieszkaniu. Cenione są one za walory dekoracyjne, użytkowe oraz estetykę wykonania. Na szczególną uwagę zasługują między innymi stoły, na wyposażeniu których znajdują się poręczne półki. W nich można przechowywać ciekawe czasopisma, książki, notatniki oraz inne potrzebne akcesoria. W obecnej modzie dekoratorskiej dużą popularnością cieszą się meble w stylu retro, glamour, loftowym, rustykalnym oraz industrialnym.

Stolik kawowy

Stoliki kawowe niezastąpione w obecnych trendach dekoratorskich

Nowoczesne stoliki kawowe występują w ciekawych modelach i różnorodnych kolorach. Mogą one być zdobione charakterystycznymi słojami drewna. Na uwagę zasługuje również porządna, metalowa rama, która bardzo często stanowi główny stelaż mebla. Tego typu umeblowanie pasuje przede wszystkim do salonu, gabinetu kosmetycznego, poczekalni lub sypialni. Kompaktowe stoły nie zajmują dużo miejsca, są bardzo lekkie zatem z łatwością można je przenieść z jednego miejsca w inne. Cechą charakterystyczną stolika kawowego jest użyteczny blat, na którym można serwować kawę i herbatę. W procesie produkcji bardzo często stosowana jest wysokiej jakości płyta wiórowa, która wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei nogi projektowane są z litej stali, która gwarantuje stabilność i trwałość mebla. Nogi nie uszkadzają podłogi ani jej nie niszczą, są one przystosowane do bezpiecznego i funkcjonalnego korzystania.

Funkcjonalne i poręczne meble o dużych walorach użytkowych

W stolikach kawowych bardzo często stosowane są okrągłe narożniki blatu, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Ich montaż jest bardzo prosty, zatem nie powinien nikomu sprawić problemu. Funkcjonalne i praktyczne meble wyróżniają się ciekawym designem. Projektowane są one w białej, brązowej i kremowej kolorystyce, która doskonale współgra z aranżacjami XXI wieku. Stylowe i modne meble stwarzają przytulny i ciepły klimat. Bardzo często w nowoczesnych stolikach stosowane są dwupoziomowe konstrukcje z funkcjonalnym miejscem do przechowywania przedmiotów. Tego typu półka prezentuje się bardzo stylowo i gustownie. Co ważne, nowoczesne stoły łączą w sobie naturalne kompozyty, funkcjonalność oraz atrakcyjny wygląd. Stoliki kawowe występują w okrągłym kształcie, prostokątnym lub kwadratowym. W niektórych modelach istnieje możliwość poszerzenia lub zwężenia blatu, co stanowi bardzo duży atut. Z takiej opcji można korzystać w sytuacji, gdy przyjdzie dużo gości.

Źródło: aosom.pl

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!