Konkurs Light up!

Konkurs Light up!

"Światło identyfikuje przestrzeń. Bez oświetlenia nie docenimy walorów estetycznych wnętrza, nie zobaczymy skrupulatnie dopracowanych detali designerskich mebli, ani precyzyjnie dobranych kolorów na ścianach."

Regulamin konkursu Light up!

Organizator konkursu:
Organizatorem konkursu jest firma AQForm.

Cel konkursu:
Celem Konkursu jest wyłonienie wśród profesjonalistów: najlepszych projektów, w których oświetlenie odgrywa istotną rolę, zarówno wśród zgłoszeń koncepcyjnych, jak i zgłoszeń projektów już zrealizowanych oraz wyłonienie wśród studentów: najbardziej kreatywnej koncepcji oświetlenia przyszłości.

Przedmiot konkursu:
Przedmiotem Konkursu są projekty wnętrz prywatnych i komercyjnych koncepcyjne lub zrealizowane po 01.01.2018, oświetlonych oprawami AQForm, przedstawione w formie zdjęć lub wizualizacji, a także przedstawienie koncepcji oświetlenia w roku 2050. Przedmiot Konkursu jest realizowany w kilku podkategoriach o różnej tematyce.

Uczestnictwo w konkursie:
Konkurs ma charakter otwarty, udział mogą brać pełnoletnie osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz miejsce zamieszkania w Polsce.

Kategorie konkursu:
1.0 – Light up the space! - Kategoria przeznaczona dla praktykujących architektów i projektantów, a dotycząca zrealizowanych projektów w Polsce lub zagranicą po 01.01.2018. Warunkiem uczestnictwa jest przedstawienie zdjęć zaprojektowanej i zrealizowanej przestrzeni.
Kategoria składa się z dwóch podkategorii:
1.1 – Light up the space: private
(zgłoszenia przestrzeni prywatnych, tj. mieszkania, domy, apartamenty itp.)
1.2 – Light up the space: public
(zgłoszenia przestrzeni publicznych, tj. HoReCa, przestrzenie użyteczności publicznej itp.)

2.0 – Light up creativity! - Kategoria przeznaczona dla praktykujących architektów i projektantów, a dotycząca projektów koncepcyjnych. Warunkiem uczestnictwa jest przedstawienie wizualizacji zaprojektowanej przestrzeni oświetlonej oprawami AQForm.
Kategoria składa się z dwóch podkategorii:
2.1 – Light up creativity: private (zgłoszenia przestrzeni prywatnych, tj. mieszkania, domy, apartamenty itp.)
2.2 – Light up creativity: public (zgłoszenia przestrzeni publicznych, tj. HoReCa, przestrzenie użyteczności publicznej itp.)

3.0 – Light up the future! - Kategoria dla studentów kierunków artystycznych lub innych związanych z projektowaniem. Przedmiotem tej kategorii jest przedstawienie koncepcji światła na rok 2050. Zgłoszenie konkursowe powinno być twórczą interpretacją możliwych kierunków rozwoju oświetlenia w przyszłości. Jak zmienią się wnętrza, w których żyjemy i jaką rolę będzie w nich pełnić 6 oświetlenie? Jak w przyszłości światło wpłynie na naszą przestrzeń życiową? Jakie zmiany zajdą w podejściu do projektowania?

Harmonogram konkursu:
16.06.2021 – start Konkursu
16.01.2022 do godz. 23:59 CET – ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń
17.01.2022 – rozpoczęcie wyboru Laureatów
07.02.2022 – ostateczny termin wskazania sposobu i terminu ogłoszenia wyników
luty / marzec 2022 – oficjalne ogłoszenie wyników

 
Nagrody podstawowe:
Light up the space!
I miejsce: 3 500 PLN oraz warsztat Light Magic dla 4 osób
II miejsce: 2 500 PLN
III miejsce: 1 500 PLN
 
Light up creativity!
I miejsce: 3 500 PLN oraz warsztat Light Magic dla 4 osób
II miejsce: 2 500 PLN
III miejsce: 1 500 PLN
 
Light up the future!
I miejsce: 1 500 PLN oraz warsztat Light Magic dla 4 osób i zestaw upominkowy przygotowany we współpracy z Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. W skład zestawu wchodzi m.in. publikacja z zakresu projektowania, ekologiczna torba MOCAK, szkicownik.
II miejsce: 1 000 PLN oraz warsztat Light Magic dla 4 osób i zestaw upominkowy przygotowany we współpracy z Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. W skład zestawu wchodzi m.in. publikacja z zakresu projektowania, ekologiczna torba MOCAK, szkicownik.
III miejsce: 500 PLN oraz warsztat Light Magic dla 4 osób i zestaw upominkowy przygotowany we współpracy z Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. W skład zestawu wchodzi m.in. publikacja z zakresu projektowania, ekologiczna torba MOCAK, szkicownik.
 
Więcej informacji na temat konkursu na stronie organizatora: light-up.aqform.com

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!