Zwycięzcy konkursu: Wnętrze w stylu boho - sypialnia

Zwycięzcy konkursu: Wnętrze w stylu boho - sypialnia

Znamy już wyniki konkursu "Wnętrze w stylu boho - sypialnia". Zobacz trzy najlepsze projekty!

Zwycięzcy konkursu "Wnętrze w stylu boho - sypialnia"

1 Miejsce – Aleksandra Jankowska

 „Inspiracją do powstania projektu była potrzeba jasnej, naturalnej i lekkiej przestrzeni, w której można odpocząć, zrelaksować się i uspokoić. Podstawą były duże okna, które pozwoliły, aby świat zewnętrzny mógł stać się integralną częścią wnętrza. Tak kojący widok stał się tłem dla przestrzeni sypialni, w której dominują jasne barwy, naturalne materiał takie jak drewno, rattan i len, a kompozycji dopełniają lekko zaokrąglone, miękkie kształty. Idealnym elementem w centrum tego wnętrza stała się huśtawka SWING N.2, dzięki której można się zrelaksować, podziwiając widok za oknem. Styl i klimat wnętrz boho został w projekcie połączony z lekko minimalistyczną bazą, aby uzyskać przestrzeń eklektyczną, ale jednocześnie spokojną, spójną i przede wszystkim relaksującą”.

2 Miejsce – Wioletta Zadło

,,Styl BOHO przybliża nas do natury, pozwala dostrzec piękno otoczenia. Zaczynamy poszukiwać materiałów pochodzących z natury i chcemy ich w swojej przestrzeni. Mój projekt w szczególności skupia się na naturalnym pochodzeniu materiałów, takich jak drewno, len, kamień, glina itp., zapewnionych nam przez matkę ziemię. Postanowiłam w moim pomieszczeniu zastosować duże przeszklenie, by jak najwięcej naturalnego światła dostawało się do wnętrza. Nie mogło również zabraknąć roślin, które są sercem naszej planety, a jednocześnie najpiękniejszą ozdobą. Produkty znajdujące się w daiwdesign są uosobieniem BOHO.”

3 Miejsce – Karolina Moczulska

,,Projektowana sypialnia jest niewielka, znalazło się tu jednak miejsce na sporą szafę i wygodne łóżko. Oprócz tego na ścieni z oknem powstała wielofunkcyjna zabudowa meblowa – jest to biurko, siedzisko, miejsce do przechowywania i maskownica grzejnika w jednym. Esencją sypialni w stylu boho są kolory ziemi- przede wszystkim ciepłe odcienie beżu połączone z bielą. W stylu tym nie należy bać się wzorów i tekstur, stąd też wykorzystanie tapety wpisującej się w założenia kolorystyczne, jednocześnie nadającej wyjątkowego charakteru. Drewniane łóżko uzupełnione zostało zagłówkiem łączącym stal z rattanową matą, co w połączeniu z lekko loftowym oświetleniem w postaci kinkietów dodaje wnętrzu pazura.”

Źródło: Dom Architektury i Wzornictwa

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!