include/layouts/default/content_default.php
Wiszący Jack

Wiszący Jack

Jedna lampa – wiele możliwości. Zaprojektowany przez niemieckie studio 45 Kilo 'Hang Jack' pozwala użytkownikom dowolnie zmieniać wygląd, a nawet funkcję obiektu.

'Hang Jack' to wisząca wersja zaprojektowanej przez 45 Kilo stojącej lampy 'Jack in the Box'. Jej konstrukcja jest bardzo prosta: składa się z ręcznie wykonanej obudowy z polerowanego mosiądzu oraz umieszczonych w niej szesnastu gniazdek elektrycznych umożliwiających podłączenie różnych żarówek. Zmieniając i dowolnie wybierając ich kolor, kształt i rodzaj, a także podłączając inne urządzenia, użytkownik ma szansę stworzyć swoją własną, indywidualną wersję lampy.

Poprzednikiem lampy 'Hang Jack' był wielofunkcyjny obiekt 'Jack in the Box'. Jego projekt narodził się z chęci uporządkowania środowiska pracy w biurze. Inspirując się typową listwą z gniazdkami elektrycznymi wiszącą nad stołami warsztatowymi, projektanci stworzyli obiekt mogący jednocześnie pełnić funkcję lampy i 'przedłużacza' – można do niego podłączyć wiele urządzeń, których coraz więcej pojawia się na naszych biurkach.

'Jack in the box' ma pomóc w okiełznaniu plątaniny kabli, a przy tym nie ograniczać mobilności w biurze, co ma miejsce w przypadku schowania kabli na stałe w specjalnych tunelach. 'Jack in the box' jest czymś pośrednim między dwiema skrajnościami – pozwala wprowadzić nieco porządku do przestrzeni biura, ale jednocześnie zachowuje pierwiastek chaosu. Obiekt wykonany jest z giętego, stalowego pręta, listwy z drewna tekowego, kabli i gniazdek.

45 Kilo to studio projektowe założone w 2007 r. przez Philippa Schöpfera i Daniela Klapsinga podczas studiów na Bauhaus–University w Weimarze. Specjalizuje się w projektowaniu wnętrz i mebli, które łączą w sobie przemysłową produkcję i materiały z rzemiosłem, ujmując je w bardzo prosty i zredukowany język formalny.

Fot: Paul Schoepfer, 45 Kilo

 • Stół z karuzelą

  Stół z karuzelą

  Projektując ten stolik, australijski designer Adam Goodrum postanowił przypomnieć nam...

  czytaj
 • Jak amonit

  Jak amonit

  Patrząc na nowoczesną, minimalistyczną formę regału zaprojektowanego przez francuskiego designera...

  czytaj
 • Meble od krawca

  Meble od krawca

  Laserowo wycięta koronka, lamówka wykonana za pomocą drukarki 3D, przylutowany...

  czytaj
 • Utkane ściany

  Utkane ściany

  Tkanina – lekka, półprzezroczysta, zwiewna. A mimo to sprawdza się...

  czytaj

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Tissiane 2012-03-16 13:19:46

Ron Gare - Ginger told me about the amazing baby with the long firey hair!!She was right. I can't wait to see the rest of your pics. Apparently you can make them, as well as you delevir them ha ha. Nice.Ron Gare, Virginias daddy

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!