Nowoczesne wnętrze domu

Nowoczesne wnętrze domu

Nowoczesna aranżacja salonu to tylko jeden z wielu elementów wykonanych we wnętrzu domu w Józefosławiu. Za przemianę wnętrza odpowiada pracownia Decoroom. Projekt przygotowała architekt Małgorzata Kasperek, natomiast stylizację stworzyła architekt Sylwia Palczewska. W efekcie powstała przestrzeń pełna charakteru i dobrego wzornictwa.

Dom tworzą dwa piętra z antresolą, garażem i poddaszem użytkowym. Zagospodarowanie takiej przestrzeni (ponad 170 metrów kwadratowych) i stworzenie spójnej, efektownej aranżacji stanowiło nie lada wyzwanie.

Kuchnia na wymiar

W tym pomieszczeniu zastosowano zabudowy wykonane na wymiar, wykorzystując maksymalnie dostępną przestrzeń. Minimalistyczne, półmatowe fronty bez uchwytów idealnie korespondują z nowoczesnym charakterem domu. Uzupełniają go efektowne blaty z efektem mokrego kamienia. W pasie roboczym wdrożono perforowaną blachę, pokrytą szkłem. Kuchnia jest oddzielona od reszty domu półwyspem ze stołkami barowymi. W projekcie tej części domu uczestniczyła architekt Wioleta Cieślik, kierownik działu Decoroom Kitchen, która zaprojektowała pomieszczenie na miarę potrzeb czteroosobowej rodziny.

Nowoczesne wnętrze domu

Odważne akcenty

W salonie architektka zdecydowała się na odważne kolory w postaci sof, krzeseł i ozdobnych poduszek, aby wnętrze było pełne witalności. Zaletą tego pomieszczenia jest to, że duże przeszklone drzwi i okna wychodzą na ogród, co nie tylko pozwala na nieograniczoną ekspozycję na naturalne światło, ale także zaciera granice między wnętrzem a zewnętrzem. Podłogę zdobią wielowarstwowe dębowe deski barlineckie, które są bazą do aranżacji meblami. Surowość industrialnej aranżacji złagodzono barwnymi meblami z welurową tapicerką. Ważnym elementem są tutaj spiralne metalowe schody, których stopnie wykonane są z perforowanej blachy.

Nowoczesne wnętrze domu

Spiralne schody

Schody w salonie prowadzą na antresolę, na której stworzono miejsce do pracy. W jej węższej części znajdującej się nad salonem, architektka zastosowała przeszkloną podłogę, uatrakcyjniając domową przestrzeń w niepowtarzalny sposób. Podobnie jak w salonie, tu również króluje styl industrialny. Czarna, metalowa balustrada, regały na książki w tym samym kolorze i szkło nawiązują do estetyki dominującej w całym domu. W gabinecie natomiast postawiono na wygodny, elegancki fotel ze skóry wraz z podnóżkiem.

Nowoczesne wnętrze domu

Loftowy styl

W sypialni również pobrzmiewają industrialne echa. Ściany zdobi dekoracyjny tynk przywodzący na myśl betonu. Pośrodku znajduje się proste, czarne łóżko oraz stoliki nocne w loftowym stylu. Strefę przechowywania zorganizowano w zabudowie, która powstała na jednej ze ścian. Aby optycznie powiększyć pomieszczenie oraz zaoszczędzić przestrzeń, architekta zastosowała interesujący zabieg. Do łazienki prowadzą lustrzane przesuwne drzwi na szynie. Układ łazienki jest następujący: po lewej stronie znajduje się prysznic typu walk-in z wzorzystymi płytkami na podłodze, poo prawej stronie umieszczono umywalki oraz regał wraz z pralką. Neutralne, jasne barwy i kafle imitujące drewno na jednej ze ścian dodają tu przytulności. Całość jest minimalistyczna i spójna z pozostałymi częściami domu.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza nowoczesnego domu

Projekt wnętrza: Architekt wnętrz Małgorzata Kasperek / Decoroom
Projekt zabudowy kuchennej i meblowej: Architekt wnętrz Wioleta Cieślik / Decoroom Kitchen
Dobór mebli ruchomych: Architekt wnętrz Sylwia Palczewska / Decoroom
Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrzdecoroo

Pracownia: Decoroom

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!