include/layouts/default/content_default.php
Jak zaaranżować idealny taras?

Jak zaaranżować idealny taras?

Wiosenna aura sprzyja spędzaniu czasu na tarasie. Praca, nauka czy spotkania na świeżym powietrzu jest idealną alternatywą, by złapać pierwsze promienie słońca. Ale jak stworzyć taką przestrzeń? Gdzie szukać outdoorowych inspiracji?

Umiejętne i funkcjonalne zagospodarowanie tarasu często bywa nie lada wyzwaniem. Ważne jest tu nie tylko maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, ale także dbałość o detale i wprowadzenie atmosfery, która pozwala na relaks i pozytywnie nastraja.

Taras w stylu boho

,,Styl boho to kompozycja maksymalnie blisko natury, osadzona w aktualnych trendach. Wszystko przypomina o otaczającym nas krajobrazie – kształty, kolory i faktury” – dodaje Olga Nowosad-Szewców, architekt wnętrz. Na tarasie stanęły wiklinowe fotele z oparciami o fantazyjnym kształcie i stolik kawowy z tego samego materiału. Wakacyjny klimat wprowadzają tu łapacz snów, kolorowe pledy, poduszki i rośliny w donicach. Całość aranżacji dopełniają detale: wygodna pufa, dekoracyjna drabina oraz mata w delikatnym, beżowym odcieniu.

Jak zaaranżować idealny taras?

Outdoorowy salon

Nowoczesny salon może przypominać przytulny, outdoorowy salon. Sercem tej przestrzeni są komfortowe meble wypoczynkowe wraz ze stolikiem kawowym. Również tu wprowadzono dekoracyjną zieleń w postaci roślin doniczkowych oraz ozdobnych traw. Całość uzupełniają huśtawka oraz kuliste lampy. Jak podkreśla Olga Nowosad-Szewców, architekt wnętrz odpowiedzialna za projekt: ,,Całość osadzona jest w miejskim, nowoczesnym stylu, gdzie króluje minimalistyczna, duża sofa otoczona miękkimi poduszkami dla zwiększenia komfortu wypoczynku. Modne dodatki, przenikanie się roślinności, poprzez wprowadzenie jej kontynuacji na powierzchnię tarasu sprawiają,że czujemy wakacyjny klimat we własnym domu.”

Jak zaaranżować idealny taras?

Przepis na projekt idealny

Na co warto zwrócić uwagę przy aranżowaniu przestrzeni? Należy postawić na spójność tarasu i architektonicznego stylu wnętrz. Znaczenie mają również dodatki, które wnoszą wakacyjny klimat. Powinniśmy wybrać wyposażenie wysokiej jakości – trwałe i odporne na czynniki atmosferyczne. Mile widziana jest także zielona roślinność w dekoracyjnych donicach, pozwalające poczuć bliskość natury nawet w sercu tętniącego życiem miasta.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji tarasów

Fot: Pion Poziom 
Żródło: Decoroom

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!