Dwupoziomowy apartament

Dwupoziomowy apartament

Apartament z widokiem na park zaprojektowany został w duchu minimalizmu – królują tutaj proste formy i jasna paleta barw. Wnętrza wypełnia naturalne światło, a po zmroku atmosferę buduje klimatyczne oświetlenie.

Wnętrza apartamentu zaprojektowane zostały przez pracownię MÁS Estudio prowadzoną przez architektkę Augustynę Grzybowską. Mieszkanie zlokalizowane jest w Koszalinie, a z jego okien rozpościera się widok na parkową zieleń. Na dwóch kondygnacjach projektantka zaplanowała otwartą strefę dzienną, a także część prywatną domowników. Wnętrza łączą w sobie elementy nowoczesności i minimalizmu (zobacz jak urządzić minimalistyczne wnętrze). 

Sercem każdego domu jest salon – to tutaj spędza się najwięcej czasu w towarzystwie najbliższych. Architektka postanowiła wykorzystać potencjał apartamentu, czyli duże okna zza których do środka zagląda zieleń parku. Za oknami balkonowymi znajduje się taras, przez co domownicy mają możliwość spędzania czasu na powietrzu bez wychodzenia z domu.

Dwukondygnacyjny apartament pełen światła

Inspiracje naturą

Jedną z inspiracji projektowanego wnętrza stała się natura – aranżacja pomyślana została jako „tło dla widoków i zieleni”. Inwestorom zależało, aby wnętrza były utrzymane w minimalistycznym duchu. Dominują tutaj proste formy oraz biel ścian, której towarzyszy jasne wybarwienie drewna. Całość uzupełniają naturalne materiały.

Architektka zgodnie z życzeniem inwestorów postanowiła ograniczyć liczbę przedmiotów w każdym z projektowanych pomieszczeń. Nietypowy, L-kształtny plan mieszkania udało się przekuć w atut i zaprojektować w funkcjonalny i czytelny sposób. Świadoma rezygnacja ze zbędnych dodatków sprawia, że wyeksponowane zostały najważniejsze elementy wyposażenia, takie jak pokaźna domowa biblioteczka.

Dwukondygnacyjny apartament pełen światła

Fokus na łazienkę

Pierwszym pomieszczeniem, które przeszło proces projektowy, była nieduża łazienka. To właśnie od aranżacji tego wnętrza rozpoczęło się stylistyczne poszukiwanie architektki. Podstawowym zadaniem było optyczne powiększenie pomieszczenia mierzącego zaledwie 5 mkw. Jednym z zabiegów, jaki zastosowano, było wprowadzenie do wnętrza luster – tafle sięgają samego sufitu, przez co wnętrze wydaje się większe i wyższe. Za lustrami zaprojektowano przestrzeń do przechowywania. Dodano też przedściankę instalacyjną pozwalającą na ukrycie elementu podtynkowego do baterii ściennej oraz stelażu.

Dwukondygnacyjny apartament pełen światła

Minimalistyczna kuchnia

Ascetyczna stylistyka zaproponowana została również w kuchni. Nie ma tutaj niepotrzebnych dekoracji, także ilość materiałów wykończeniowych zredukowano do minimum. Architektka postawiła na biel i czerń lakierowanych frontów zabudowy, a także czarny blat z efektem kamienia z konglomeratu. Ważną rolę odgrywa tutaj oświetlenie – w projekcie uwzględniono światło techniczne, jak i dekoracyjne, dzięki czemu wnętrze jest funkcjonalne o każdej porze dnia.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza dwukondygnacyjnego apartamentu pełnego światła 

Dwukondygnacyjny apartament pełen światła – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze apartamentu
inwestor: prywatny
pracownia: MÁS Estudio
autorka projektu: Augustyna Grzybowska
lokalizacja: Koszalin
zdjęcia: Wymierna
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!