Nowoczesność połączona ze stylem retro

Nowoczesność połączona ze stylem retro

Łódzkie mieszkanie powstało z połączenia nowoczesnego stylu z elementami retro. Jest ono utrzymane w stonowanych barwach, ale jednocześnie kipiące energią.

Retro czy future?

Jasne barwy bieli oraz szarości dominują w przestrzeni mieszkania. Akcentem, który przełamuje tę stonowaną kompozycję są szafki kuchenne w odcieniach zieleni. Na uwagę zasługuje również nowoczesny Akcentem, który przełamuje tę stonowaną kompozycję są szafki kuchenne w odcieniach zieleni. Co ciekawe, projektanci na prośbę właścicieli, zachowali także oryginalne meble z okresu PRL, które tworzą domową atmosferę. Połączenie elementów retro z nowoczesnym wyposażeniem tworzy idealną kompozycję przyjaznego domu.

Retro czy nowoczesność? W tym mieszkaniu nie trzeba wybierać

Pokoje pod wynajem

Właściciele od początku planowali zaaranżowanie przestrzeni na wynajem. Układ mieszkania został rozplanowany tak, aby znalazło się w nim miejsce zarówno dla rodziny, jak i dla nowych lokatorów. By tworzyć taką przestrzeń, trzeba dobrze rozplanować miejsca wspólne i prywatne. Kuchnia należy do częsci wspólnych i znajduje się w centrum mieszkania. Z kuchni natomiast można przejść do dwóch pozostałych pomieszczeń, z których jedno zostało zaaranżowane na minimalistyczną sypialnię, a drugie - na salon, którego wnętrze nie przytłacza dużą ilością mebli. Mimo to w każdym z nich pomyślano o miejsca do pracy, dzięki czemu home office czy nauka zdalna będą tu przebiegać w komfortowych warunkach.

Retro czy nowoczesność? W tym mieszkaniu nie trzeba wybierać

Czarno-biała łazienka

Łazienka zostala zaaranżowała w stonowanych, chłodnych kolorach. Barwy ścian zostały przełamane czernią zastosowaną we wnętrzu. Całość tworzy harmonijną paletę kolorów, która nie męczy, ale pozwala się zrelaksować. Wyposażenie łazienki zostało dobrane tak, by nie przytłaczać wnętrza i tworzyć spójną całość. We wnętrzu odnajdziemy elegancką toatetę o opływowym kształcie, owalną umywalkę oraz duży prysznic. Wzrok przykuwa także czarna listwa dookoła prysznica, która kolorystyką nawiązuję do szafki pod umywalką, tworząc spójną całość. Wytrzymałość wyposażenia pozwoli na wiele lat użytkowania, a forma nie przytłacza i stanowi ponadczasowy element wyposażenia.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Fot: Dariusz Jarząbek
Źródło: Geberit

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!