include/layouts/default/content_default.php
Aranżacja white opal autorska Tomka Smusa

Aranżacja white opal autorska Tomka Smusa

White Opal jest wynikiem współpracy zespołu TU_Kolektyw – połączeniem inspiracji i projektu Katarzyny Malinowskiej ze spojrzeniem kompozycyjnym architekta Tomka Smusa. Jego autorska aranżacja to propozycja na wnętrze pełne harmonii, w którym imponujący design spotyka się z malarskim ujęciem naturalnego piękna kamienia.

Mały kamień, wielkie wnętrze

Celem projektantów w trakcie tworzenia płytek gresowych było uchwycenie urody kamienia. Wzór małego, szlachetnego minerału poddano monumentalnemu przeskalowaniu i przeniesiono na wielki format. Dzięki temu udało się uzyskać efekt nakładających się na siebie mineralnych warstw i jednocześnie wywołać wrażenie rozmachu i jednorodności. 

Każdy element kolekcji stanowi skończoną kompozycję. Świetliste tafle płytki zatrzymują na sobie wzrok i nie szukają na siłę kontynuacji, tworzą całość samą w sobie. Wysoki połysk łagodzi surowość i prostotę kamienia, dodając mu miękkości, ciepła i naturalnej łagodności. Taka jest kolekcja White Opal – oszczędna w wyrazie, ale jednocześnie intrygująca, o spójnej kolorystyce i oryginalnym wzorze – Tomek Smus, architekt TU_Kolektyw.

 

płytka gresowa

Inspirowane naturą

Motyw nakładających się warstw tworzy nietuzinkową i imponującą dekorację. Jest jak obraz w galerii sztuki – pobudza skojarzenia i sprzyja estetycznej kontemplacji. Podkreśla także dynamikę naszego funkcjonowania – z jednej strony nieprzemijające trwanie, z drugiej podleganie ciągłym, samoistnym przekształceniom.

Płytki gresowe doskonale odnajdują się w nowoczesnej architekturze. Tworzą kompozycje pełne rozmachu i elegancji, a zarazem przytulne. Płytki stanowią ozdobę same w sobie, dlatego też nie wymagają zbyt wielu dodatków. Jego malowniczość podkreślą meble i dodatki wykonane z naturalnych materiałów, w odcieniu beżu i bieli, a także szklane dekoracje, które delikatnie wtopią się w całość aranżacji.


Źródło: Tubądzin

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!