Jak utrzymać porządek w przedpokoju?

Jak utrzymać porządek w przedpokoju?

Lubisz porządek? To zbyt proste pytanie. Każdy lubi ładne i estetyczne wnętrza. Jednak nie zawsze istnieje możliwość zadbania o wszystkie detale w mieszkaniu. Tak też bywa w przypadku przedpokoju. To wyjątkowe pomieszczenie, które jest jakby wstępem całego mieszkania. To właśnie na podstawie aranżacji holu większość gości snuje wyobrażenia o stylu czterech kątów. Dlatego tak bardzo ważne jest utrzymywanie porządku w przedpokoju. Jak w prosty i szybki sposób zapanować nad bałaganem?

Kolor ścian ma znaczenie! 

Okazuje się, że odpowiednia kolorystyka wnętrza może w znacznym stopniu ułatwić utrzymanie porządku. Jak to możliwe? Nikogo nie zdziwi fakt, że w jasnych wnętrzach zdecydowanie łatwiej dostrzec nawet subtelne zabrudzenia. Z uwagi na to warto już na etapie projektowania mieszkania zaznaczyć, że przedpokój powinien być utrzymany w nieco ciemniejszych barwach. Jeśli więc ściany będą nieco stonowane, można pomyśleć o jasnych meblach do holu. Mowa tu m.in. o wieszakach do przedpokoju czy szafkach na buty. Elementy wyposażenie w tych kolorach są dostępne w ofercie sklepu Górna Półka. Warto jednak decydować się na łatwe do czyszczenia materiały. Jednym z nich jest lakierowane drewno. Jeśli bardziej podobają nam się meble tapicerowane, zwróćmy uwagę na to czy można wyczyścić je np. za pomocą mokrej ściereczki. 

Mniej znaczy więcej - zaufaj minimalizmowi 

Jednym z największych minusów przedpokoju są często jego małe wymiary. Niestety brak przestrzeni w wielu sytuacjach wpływa negatywnie na porządek. Okazuje się, że największy  problem jest zazwyczaj z nadprogramową ilością odzieży wierzchniej oraz obuwia. Jeśli więc na wieszaku w przedpokoju znajduje kurtka zimowa, a mamy wiosnę - warto zadbać o wiosenne porządki. Podobnie jest w przypadku butów. Jeśli brakuje nam miejsca w szafce na obuwie i niektóre modele stoją na podłodze, gdy są nieużywane, należy je schować np. w garderobie. 

Przedpokój porządek

Wieszak do przedpokoju - twój strażnik w walce o porządek 

Wiele osób niestety nadal nie docenia wieszaków do przedpokoju. A to właśnie te niepozorne meble w ogromnym stopniu odpowiadają za porządek w holu. Jeśli dysponujemy małym wnętrzem możemy zainwestować w haczyki na ubrania do przedpokoju. Aktualnie w sklepach stacjonarnych oraz internetowych dostępne są modne wieszaki na odzież wierzchnią. Na uwagę zasługują także wolnostojące modele, które zajmują naprawdę niewiele miejsca, a umożliwiają utrzymanie ładu. 

Wieszak do przedpokoju z panelami od Górna Półka 

W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się zestawy składające się z wieszaka z półką i panelami ściennymi. Te meble są dostępne w sklepie Górna Półka. Wyposażenie wnętrz w tym stylu to świetne urozmaicenie każdego pomieszczenia. Jednym z plusów jest fakt, że tego typu wieszaki są łatwe w montażu. Co więcej, producent podkreśla, że ilość paneli w wieszaku można dopasować do własnych potrzeb. Ten model jest wyposażony w dodatkową półkę, w której można przechowywać przedmioty codziennego użytku. 

Na samym końcu warto zaznaczyć, że czystość przedpokoju zależy przede wszystkim od domowników. Chcesz cieszyć się porządkiem? Zachęć swoich współlokatorów do regularnego sprzątania, a przede wszystkim usuwania zbędnych rzeczy z wieszaków w przedpokoju.

Tekst sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!