Jak stosować efekty dekoracyjne we wnętrzach?

Jak stosować efekty dekoracyjne we wnętrzach?

Piękne i wyjątkowe aranżacje to przede wszystkim wnętrza, które zaskakują swoją oryginalnością, zarówno w kwestii wystroju, jak i zastosowanych rozwiązań dekoracyjnych. Do prawdziwych hitów wnętrzarskich ostatnich lat zaliczyć można efekty dekoracyjne, które umiejętnie zastosowane nadają wnętrzom wyjątkowego stylu i charakteru. Jakie efekty dekoracyjne są najpopularniejsze i jak ich używać, aby stworzyć modny i nietuzinkowy wystrój?

Efekty dekoracyjne – postaw na oryginalność!

Materiałów wykończeniowych, które pozwalają na stworzenie wyjątkowych wnętrz, jest dzisiaj naprawdę dużo. Wśród nich znajdziemy także efekty dekoracyjne, które w ostatnim czasie biją rekordy popularności. Tego typu produkty to zróżnicowany asortyment, w którym znajdziemy dekoracyjne farby strukturalne, a także tynki dekoracyjne (np. Fox Dekor, Magnat Style czy Silveno), lakiery rustykalne, stiuki perłowe czy glinki weneckie.

Co istotne, stawiając na efekty dekoracyjne, stawiamy na innowacyjność i oryginalność, ponieważ są one najczęściej wybierane przy odważnych aranżacjach, które wyróżniają się na tle zwykłych i standardowych wnętrz. Przy czym za ich pomocą można tworzyć wystrój zarówno klasyczny i elegancki, jak i nowoczesny, minimalistyczny lub coraz chętniej wybierany styl vintage czy wabi-sabi.

Jakie efekty dekoracyjne wybrać?

Biorąc pod uwagę, że efekty dekoracyjne to dość szeroka gama produktów o zróżnicowanej strukturze i kolorystyce, przy wyborze konkretnego rozwiązania należy kierować się tym, jakie rezultaty aranżacyjne chcemy osiągnąć. Aktualnie do jednych z najpopularniejszych efektów dekoracyjnych należą imitacje struktur betonowych i kamiennych.

Ciekawą propozycją efektów dekoracyjnych jest tynk dekoracyjny Magnat Style Beton Niebarwiony dostępny w postaci kompletnego zestawu, w którego skład wchodzi tynk, farba podkładowa oraz lakier rustykalny. Taki zestaw pozwala na kompleksowe wykończenie wnętrza efektem dekoracyjnym, wraz z przygotowaniem podłoża, nałożeniem tynku i jego zabezpieczeniem za pomocą lakieru rustykalnego.

magnat

Dekoracja efektami w praktyce

Prawdziwa potęga efektów dekoracyjnych tkwi nie tylko w ciekawych teksturach i kolorach, jakie można za ich pomocą uzyskać, ale także ich odpowiednim zastosowaniu. Jak sama nazwa wskazuje, jest to efekt, dlatego warto zadbać o to, aby był on odpowiednio wyeksponowany. Kluczowe przy stosowaniu tego typu dekoracji jest zatem umiar i przemyślana koncepcja aranżacyjna.

Efekty dekoracyjne najlepiej sprawdzają się jako elementy uwypuklające czy podkreślające dane strefy. Dlatego też będzie on lepiej wyglądał zastosowany np. na jedną ścianę lub jej fragment niż jako wykończenie całego pomieszczenia. Co ważne, efekty dekoracyjne świetnie współgrają z innymi materiałami wykończeniowymi, co pozwala stworzyć niepowtarzalny i totalnie nieszablonowy wystrój. Warto przy tym zaznaczyć, że można je stosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Umiejętnie użyte efekty będą doskonałą dekoracją zarówno w salonie czy przedpokoju lub holu, jak i w kuchni, łazience czy sypialni. Ponadto sprawdzą się one równie dobrze przy aranżacji przestrzeni publicznych i biznesowych.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!