Na co zwrócić uwagę, wybierając zestaw mebli ogrodowych?

Na co zwrócić uwagę, wybierając zestaw mebli ogrodowych?

Aranżacja tarasu wymaga zakupu odpowiednich mebli, które sprawdzą się na zewnątrz i umożliwią domownikom wygodny wypoczynek. Ich wybór może rodzić wątpliwości, zwłaszcza dotyczące samodzielnego kompletowania poszczególnych elementów lub zakupu gotowego zestawu mebli ogrodowych.

1. Zestawy mebli na taras
2. Z czego wykonane są meble tarasowe?
3. Jak wybrać stylowy zestaw mebli ogrodowych?
4. Modułowe zestawy mebli na taras

Komplet ogrodowy z elegancką sofą i fotelami pozwoli stworzyć na tarasie komfortową strefę wypoczynku. W letnie dni będzie to alternatywa dla salonu wewnątrz budynku. Odpowiednio dobrane meble umożliwią organizację spotkań towarzyskich lub spokojny wypoczynek na powietrzu.

1. Zestawy mebli na taras

Gotowe zestawy mebli do ogrodu składają się zwykle z kilku elementów, idealnie do siebie dopasowanych. Producenci dbają o spójny wygląd całości oraz stworzenie kompletu o określonym przeznaczeniu. Wśród propozycji znajdują się zestawy mebli typowo wypoczynkowych, z wygodnym narożnikiem i fotelami, zestawy kawowe z krzesełkami lub fotelami oraz stolikiem, a także komplety obiadowe, przy których większa ilość osób może usiąść na krzesłach i korzystać z pełnowymiarowego stołu. Domownicy muszą określić swoje potrzeby i oczekiwania, bo wybór rodzaju zestawu ogrodowego zdefiniuje sposób wypoczynku na tarasie lub balkonie.

2. Z czego wykonane są meble tarasowe?

Zakup mebli przeznaczonych na zewnątrz budynku rządzi się swoimi prawami, a jednym z najważniejszych kryteriów jest wybór odpowiedniego materiału, z którego zostaną wykonane. Nie każdy taras jest zadaszony, trzeba więc liczyć się ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi i zadbać o odpowiednie zabezpieczenie mebli. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest wybór sofy, foteli i stolika wykonanych z plecionki technorattanowej. Jest to materiał wyjątkowo odporny na warunki atmosferyczne i tani w porównaniu z naturalnym rattanem. Bardziej wymagające będą meble wykonane z drewna, które muszą zostać odpowiednio zaimpregnowane. Wśród propozycji producentów znajdują się również zestawy z aluminium. Zwykle mają nowoczesną formę i sprawdzają się przede wszystkim podczas wspólnego spożywania posiłków. Plusem jest na pewno lekkość i trwałość materiału.

3. Jak wybrać stylowy zestaw mebli ogrodowych?

Klienci poszukujący kompletu ogrodowego z sofą i fotelami mają dużą dowolność, jeśli chodzi o wybór stylistyki mebli. Część modeli będzie idealnie wpisywała się w romantyczny ogród w stylu angielskim, inne podkreślą nowoczesny charakter bryły domu. Znaczenie będzie miał wybór materiałów, z których wykonano ramę mebli, ale także wykończenie miękkich elementów czyli pokryć i poduszek dekoracyjnych. Jeśli chcemy, by taras stał się przedłużeniem salonu i nawiązywał do wystroju wnętrza, można zdecydować się na zestaw ogrodowy utrzymany w podobnej kolorystyce co meble wypoczynkowe.

4. Modułowe zestawy mebli na taras

Wybór gotowego zestawu mebli ogrodowych ma wiele plusów – nie musimy martwić się dopasowaniem poszczególnych elementów i możemy łatwo ocenić, czy konkretna konfiguracja będzie dopasowana do ilości wolnej przestrzeni. Dla osób, które chcą jednak wprowadzać na tarasie pewne modyfikacje i bardziej elastycznie kształtować jego aranżację, przewidziano możliwość zakupu zestawów mebli o budowie modułowej. W ich przypadku można skompletować elementy, które wydają nam się najbardziej potrzebne lub zmieszczą się na niewielkim tarasie. Moduły można dowolnie przestawiać i dostosować ich ilość na przykład w przypadku spotkania w większym gronie.

Zdjęcia: homebook.pl

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!