Funkcjonalne i eleganckie mieszkanie w Kielcach

Funkcjonalne i eleganckie mieszkanie w Kielcach

W samym centrum stolicy województwa świętokrzyskiego – w Kielcach odnajdziemy urocze mieszkanie, kupione z myślą o weekendowych wypadach do miasta. Zobaczcie ten funkcjonalny projekt wnętrza ubrany w elegancką kolorystykę.

Funkcjonalność ponad metraż

W niespełna 60-metrowym mieszkaniu udało się zorganizować przestronny salon z aneksem kuchennym, dwie sypialnie, garderobę, wygodny przedpokój, łazienkę z dużym prysznicem,
a nawet i pralnię!

Efekt końcowy wymagał kilku nieszablonowych rozwiązań, w tym wyburzenia kilku ścian. Dzięki nim udało się wygospodarować miejsce dla wszystkich pomieszczeń. Głównymi założeniami inwestora były: oddzielna garderoba, dwie sypialnie, otwarty i przestronny salon z wygodną kanapą.

Funkcjonalne i eleganckie mieszkanie w Kielcach

Łódzka inspiracja

Swobodną inspiracją przy aranżacji tego kieleckiego wnętrza były łódzkie lofty, przeszklone drzwi
z czarnymi szprosami i szarości mebli kojarzone z tym stylem. Współgra on znakomicie z funkcjonalnymi rozwiązaniami projektu.

Uniwersalna baza mieszkania z założenia ma być tłem dla zmieniających się sezonowych dodatków. Przez naturalną bazę możemy rozumieć meble w odcieniach szarości takie jak: szafka telewizyjna, fronty szafek kuchennych. Ich prostota, a zarazem elegancja jest doskonałym podłożem aranżacji wnętrz. Z prostoty przechodzimy do salonu i asymetrycznego kształtu strefy dziennej, której ściany mają różnej długości boki i nie są ustawione względem siebie pod kątem prostym.

Funkcjonalne i eleganckie mieszkanie w Kielcach

Różnorodność faktur

Projektantka podkreśla, że otwartość klienta na kolorystykę oraz różnorodność faktur materiałów wykończeniowych pozwoliła na połączenie kamienia, szkła, lameli oraz złota. To właśnie konsekwentne połączenia kolorystyczne stanowią o wyjątkowości tego wnętrza. W strefie dziennej dominuje szarość, miedź i zieleń. W sypialni natomiast beż, drewno i złoto. Punktem wspólnym jest podłoga – w każdym pomieszczeniu w domu (oprócz łazienki) położone zostały wodoodporne, trwałe i łatwe w utrzymaniu w czystości panele winylowe.

Funkcjonalne i eleganckie mieszkanie w Kielcach

Postindustrialnie i luksusowo

W łazience inspiracje łódzkimi loftami są najbardziej widoczne. Połączono w niej płytki w odcieniu szarości z heksagonalnymi szklanymi płytkami. Ich miedziane wzory współgrają z ciepłym, drewnianym frontem szafki umywalkowej. Idealnym dodatkiem okazały się zastosowane czarne sanitariaty: umywalki i WC oraz czarnej armatury łazienkowej. Wraz z szybą od prysznica ujętą w czarne szprosy sprawiają, że loftowy sznyt jest tu zdecydowanie dominujący.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza funkcjonalnego i eleganckiego mieszkania w Kielcach

Autor projektu: Malwina Kuzera
Fot: Piotr Seweryn z firmy SewiMedia

Źródło: archistory

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!