Jakie listwy przypodłogowe do białych drzwi?

Jakie listwy przypodłogowe do białych drzwi?

Listwy przypodłogowe to bardzo praktyczne i eleganckie elementy, które stanowią nieodzowną część przestrzeni mieszkalnych. Są niezbędne wszędzie tam, gdzie podłoga wykonana jest z paneli. Szeroki wybór produktów z tej kategorii ułatwia stworzenie oryginalnej przestrzeni, właściwą aranżację pomieszczeń i możliwość zachowania spójności, nawet w obliczu różnic kolorystycznych pomiędzy podłogą a drzwiami czy ścianą.

Jakie jest zastosowanie paneli podłogowych?

W trakcie układania paneli pomiędzy ścianą a podłogą powstaje szczelina dylatacyjna, której celem jest uniknięcie wyginana się paneli. Dlatego niezbędne jest zastosowanie elementu, który zakamufluje szczelinę. W tym celu wykorzystywane są panele przypodłogowe. Sprawdzają się również jako element chroniący tynk przed kruszeniem w okolicach podłogi, a także zabrudzeniami na farbie. Dodatkowym atutem jest estetyka, związana z tak precyzyjnym, detalicznym wykończeniem, w szczególności, jeśli zastosowane zostaną listwy angielskie. Wykonane w nich żłobienia przekładają się na wspaniały efekt wizualny.

W jaki sposób dobrać panele przypodłogowe?

W tej materii istnieje kilka rozwiązań. Pierwszym z nich jest zakup paneli przypodłogowych w kolorze paneli. Zapewnia to spójną kompozycję. W przypadku, jeśli nie istnieje taka możliwość, warto znaleźć produkt w tonacji ciemniejszej, niż podłogowa. Świetnie sprawdzają się również uniwersalne kolory. Ich przykładem jest oczywiście biel. Komponuje się z różnymi barwami, dodatkowo pozwala na stworzenie wrażenia przestrzenności w pomieszczeniu. Można także zakupić panele w kolorze drzwi.

Listwy przypodłogowe - jak dobrać do drzwi?

Wszystko zależy od tego, czy kolorystyka drzwi jest dla nas punktem wyjścia. Jeśli interesuje nas połączenie deseni tych dwóch elementów, należy celować w produkty dostępne w tej samej tonacji. Dzięki temu uzyska się płynne przejście pomiędzy framugą a listwami. W przypadku, jeśli nie mamy takiej możliwości lub interesuje nas inny kolor, po pierwsze warto sięgnąć po listwy białe. Strona Parkiet.pl oferuje szeroki wybór tego typu rozwiązań. Posiada w swoim asortymencie szereg produktów, które doskonale komponują się z nowoczesnymi przestrzeniami. Biel, jako kolor uniwersalny, tworzy ich doskonałe uzupełnienie. Wybór listew na podstawie koloru podłogi także nie powinien kolidować z kolorystyką drzwi. Przede wszystkim dlatego, iż przemyślane wnętrza charakteryzuje spójność elementów wystroju. 

Z jakiego materiału wykonywane są listwy?

Listwy przypodłogowe do salonu to elementy dekoracyjne, ale też praktyczne. Możliwe jest zakupienie produktów wykonanych z płyty MDF, która jest bardzo lekka, a jednocześnie wytrzymała. Najczęściej oferowane są produkty lakierowane lub pokryte laminatem. Pozwala to na stworzenie linii produktów zróżnicowanych pod względem kolorystycznym. Innym, bardzo popularnym materiałem jest drewno. Dostępne są także rozwiązania wykonane z płyty wiórowej. W przypadku elementów drewnianych, mają one zastosowanie przede wszystkim przy okazji parkietów, które również wykonane z naturalnego materiału. Autem listwy MDF jest możliwość wykonania frezowania. Gotowy produkt określa się jako listwy angielskie. Są doskonałym, zarówno pod względem estetycznym jak i praktycznym, uzupełnieniem poszczególnych pomieszczeń, które komponuje się z nowoczesnymi przestrzeniami.

Artukuł sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!