Oliwka we wnętrzu – o minimalistycznej aranżacji mieszkania

Oliwka we wnętrzu – o minimalistycznej aranżacji mieszkania

Nieduża przestrzeń pełni funkcję domową, a także biurową – na 43 mkw udało się wygospodarować miejsce dla dwóch stanowisk pracy. Minimalistyczna i multifunkcjonalna aranżacja ubrana została w przyjemny dla oka, oliwkowy odcień zieleni.

Mieszkanie o powierzchni 43 mkw, które ma pełnić wiele różnych funkcji, to nie lada wyzwanie dla architektów. Ilona Paleńczuk z pracowni ip-design świetnie poradziła sobie z tym zadaniem, tworząc uniwersalną przestrzeń do życia i pracy. W swoim projekcie architektka zdołała uwzględnić również przyszłe pojawienie się potomstwa – wygospodarowała przestrzeń niezbędną dla umieszczenia we wnętrzu dziecięcego łóżeczka. Niewielka przestrzeń zaaranżowana została pomysłowo, a przy tym stylowo.

Pomysł na wnętrze oparty jest na minimalizmie i lekkości form. Motywem przewodnim stała się oliwkowa zieleń. Aranżacja inspirowana jest naturą, nic więc dziwnego, że wnętrza są harmonijne i spójne. Odcień zieleni wybrano po wykonaniu na jednej ze ścian kilku próbek różnych tonów. Równocześnie zieleń zestawiano z kolorem drewnianych mebli i podłogi tak, by jak najlepiej zestroić ze sobą barwy.

Oliwka we wnętrzu – o minimalistycznej aranżacji mieszkania

Pomysł na domowe biuro

Inwestorom zależało na łatwej w utrzymaniu przestrzeni, która odznaczałaby się uniwersalnością i minimalizmem. Nie bez znaczenia była możliwość wynajmu mieszkania w przyszłości. Póki co projektowany lokal miał być przytulną, ale i funkcjonalną przestrzenią życia i pracy. Aby urządzić domowe biuro (link: https://www.sztuka-wnetrza.pl/5395/artykul/jak-urzadzic-domowe-biuro), architektka musiała wygospodarować miejsce dla dwóch stanowisk. Jedno z nich znalazło się w salonie, drugie w sypialni. Kluczem do dobrze zaprojektowanego biura w domu jest dobrze przemyślana funkcjonalność. W przypadku mieszkania w Pruszczu Gdańskim jedno ze stanowisk posiada regulowane biurko z możliwością pracy w pozycji siedzącej, ale i stojące. W projekcie drugiego stanowiska uwzględniono możliwość powiększenia się rodziny – może być ono łatwo zastąpione przez łóżeczko dla dziecka.

Oliwka we wnętrzu – o minimalistycznej aranżacji mieszkania

Praktyczna strona wnętrza

Skoro mieszkanie jest nieduże, architektka musiała dobrze zagospodarować każdy centymetr. Z tego względu pomiędzy kuchnią a korytarzem znalazła się wysoka zabudowa, której fronty skrywają w sobie także lodówkę. Na bocznej ścianie wysokiej szafki umieszczono telewizor z półką na dekoder. W ten sposób udało się zwiększyć przestrzeń blatów i miejsca do przechowywania.

Prawdziwym sprawdzianem była aranżacja łazienki. W czterdziestokilkumetrowym lokum projekt funkcjonalnej, a przy tym estetycznej przestrzeni urzeka minimalizmem, poręcznością i spójnością z pozostałą częścią mieszkania. Również tutaj postawiono na zieleń, której subtelnym dopełnieniem stało się jasne drewno i kamień. Sercem pomieszczenia jest przeszklona, otwarta kabina prysznicowa. Biel armatury przełamuje czerń szafek pod umywalkę oraz wąskiego grzejnika. Ten ostatni, dzięki swoim dopracowanym kształtom, stanowi estetyczny dodatek do wnętrza.

Oliwka we wnętrzu – o minimalistycznej aranżacji mieszkania

Zobacz galerię zdjęć wnętrza o minimalistycznej aranżacji w kolorze oliwkowym

Oliwka we wnętrzu – o minimalistycznej aranżacji mieszkania – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
pracownia: ip-design
autorka projektu: Ilona Paleńczuk z zespołem
realizacja: 2021
lokalizacja: Pruszcz Gdański
projektowana powierzchnia: 43 mkw
zdjęcia: Karolina Chęcińska
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!