Łódź Design Festival 2021

Łódź Design Festival 2021

Po ubiegłorocznej zmianie terminu ŁDF wraca do majowej daty! 15. edycja wystartuje 14 maja pod hasłem LEPIEJ i potrwa aż 10 dni. Organizatorzy planują utrzymać bezpieczną, hybrydową formę wydarzenia. W planie wystawy, w tym te zorganizowane w specjalnych pawilonach wystawowych w popularnych łódzkich lokalizacjach, nietypowe interwencje w przestrzeń publiczną oraz oczywiście interesujące wydarzenia online z udziałem znakomitych gości!

Łódź Design Festival 2021!

– Tegoroczną edycję organizujemy z pełną świadomością zmian, jakie zaszły w naszym życiu. Zmian, dla których katalizatorem była pandemia, a która w wielu przypadkach jedynie przyspieszyła zachodzące już procesy – mówi Michał Piernikowski, dyrektor ŁDF, dodając, że największa uwaga zostanie poświęcona innowacyjności służącej mądrzejszemu i staranniejszemu projektowaniu: – Żebyśmy lepiej mogli diagnozować problemy i proponować rozwiązania, które zadbają o nasze zdrowie, poprawią komfort psychiczny i bezpieczeństwo. Podpowiemy, w jaki sposób projektować tak, by ulepszyć nie tylko sytuację jednostki, ale i całych społeczności.

Ważnym tematem tegorocznej edycji będą działania poświęcone tematyce miejskiej. Podczas festiwalu zaproszeni specjaliści będą podejmować rozmowy m.in. o sposobach projektowania miast, tak aby lepiej się w nich mieszkało. Debaty i wykłady będa realizowane w formule transmisji online, która w obecnych warunkach umożliwi udział w wydarzeniach większej grupie odbiorców. Będzie również przygotowany blok dyskusyjny. 

Zaproszenie do zwiedzania jest skierowane do wszystkich. Odbędzie się ono w sposób bezpieczny, przystosowany do aktualnej sytuacji. Kilkanaście wystaw powstanie w Centrum Festiwalowym przy ul. Tymienieckiego 3 oraz w przeszklonych pawilonach wystawowych zlokalizowanych w najpopularniejszych przestrzeniach w mieście. Tuż przed rozpoczęciem festiwalu zostanie ogłoszona lista wyróżnionych w tegorocznej edycji plebiscytu must have, który już od 10 lat wyłania najlepsze polskie wdrożenia, powstałe dzięki współpracy projektantów z producentami. Zakończony 10 marca nabór do tegorocznej edycji okazał się rekordowy pod względem ilości zgłoszeń nadesłanych przez internautów. W tym roku szczególna uwaga poświęcona zostanie propozycjom produktów, które odpowiadają na istotne potrzeby współczesnych konsumentów – idealnie nadają się do domowego biura, są wrażliwe społecznie, powstały w trosce o zasoby, nie tworzą zbędnych odpadów i pomagają dbać o zdrowie. Kilkadziesiąt wyróżnionych obiektów, które wkrótce wskaże niezawodna Rada Ekspertów, podobnie jak przed rokiem będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie na głównym rynku Manufaktury.

Nie mniej atrakcyjna będzie lokalizacja wystawy towarzyszącej konkursowi dla młodych projektantów make me!. W specjalnie zaaranżowanych przeszklonych pawilonach będzie można zobaczyć najciekawsze projekty twórców z całego świata. Już pierwszego dnia festiwalu (14 maja) poznamy zwycięzców konkursu, którzy otrzymają nagrody make me! Design Awards.

Więcej informacji na temat festiwalu na stronie organizatora:https: lodzdesign.com
Źródłó: https: lodzdesign.com

ldf 2021

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!