Trend 2021: Japandi

Trend 2021: Japandi

Czym jest tajemniczy Japandi? To słowo jest połączeniem nazw Japonii i Skandynawii, które są synonimami dwóch stylów, a mianowicie minimalistycznego i skandynawskiego. Łączy je funkcjonalność, prostota formy, oszczędność dekoracji i subtelna kolorystyka. Wspólnie stworzyli wnętrze pełne harmonii i spokoju - poznaj z nami nowe, piękne trendy aranżacyjne.

Japandi w pełni wykorzystuje te dwa style, łącząc je w piękną całość. Dlatego jest tu czysta, jasna przestrzeń z niezbędną ilością mebli i akcesoriów. Japandi używa obiektów z prostymi liniami i pastelowymi paletami kolorów. Dzięki temu wnętrze może „oddychać” i pozostawać jasne, zachowując spokój, nie przytłaczając ich.

Styl wykorzystuje naturalne materiały i rozwiązania wywodzące się ze skandynawskiego designu: wnętrze musi być funkcjonalne i wygodne. Ich zadaniem jest uczynić życie wygodniejszym, łatwiejszym i relaksującym bez komplikowania rzeczy. Dlatego oba style dobrze ze sobą współgrają: zarówno styl japoński, jak i skandynawski opierają się na chęci tworzenia wygodnych, bardzo prostych wnętrz.

Piękne i praktyczne

Styl skandynawski to przede wszystkim funkcjonalność. Podobne podejście do designu mają Japończycy. Dlatego meble stworzone w trendzie Japandi często pełnią kilka funkcji. Są nie tylko bardzo praktyczne, ale też piękne.

japandi

Kolory spokoju

Wnętrze zaaranżowane w trendzie Japandi emanuje spokojem, a jego wystrój zachęca do wypoczynku. Dzieje się to za sprawą delikatnej kolorystyki, utrzymanej w bieli, szarości, beżach i pastelach

japandi

Origami

Tradycyjna sztuka składania papieru jest wielkim źródłem inspiracji dla projektantów. Geometryczne wzory i formy charakteryzują także design ze Skandynawii. Dynamizują minimalistyczne wnętrza i są elementami, które przyciągają wzrok.

japandi

Źródło: westwingnow.pl

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!